ЄБРР продовжить співпрацю щодо реалізації проектів у Чорнобильській АЕС

ЄБРР продовжить співпрацю щодо реалізації проектів у Чорнобильській АЕС

Йдеться про новий безпечний конфайнмент, сховище відпрацьованого ядерного палива на майданчику Чорнобильської АЕС та інші питання співробітництва

ЄБРР продовжить співпрацю щодо реалізації проектів у Чорнобильській АЕС
Фото: прес-служба Міненерго

Міністр енергетики та вугільної промисловості Олексій Оржель обговорив з директором департаменту ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Бальтазаром Ліндауером  низку питань реалізації проектів міжнародної технічної допомоги на майданчику Чорнобильської АЕС. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Йдеться про новий безпечний конфайнмент, сховище відпрацьованого ядерного палива на майданчику Чорнобильської АЕС та інші питання співробітництва.

«На сьогодні ми разом підходимо до завершальних кроків  та у строк щодо введення в експлуатацію нового безпечного конфаймента (НБК) та сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2), що будуються за кошти фондів, адміністратором яких виступає ЄБРР». Ми зацікавлені в отриманні в найкоротший термін ядерно безпечних та функціональних об'єктів, діяльність яких спрямована на зняття з експлуатації  Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему» – повідомив Оржель. 

Однак наразі залишаються невизначеними в частині фінансування такі важливі роботи, як демонтаж нестабільних конструкцій та поводження з паливовмісними матеріалами на об’єкті «Укриття», створення комплексної системи поводження з радіоактивними матеріалами із будівництвом нових установок поводження з РАВ та інші.

Міністр висловив сподівання на подальшу співпрацю щодо успішного завершення будівництва та введення в експлуатацію основних об'єктів на майданчику Чорнобильської АЕС, та розвиток майбутніх ділових відносин з ЄБРР, спрямованих  на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Нагадаємо: 10 липня було пущено в експлуатацію Новий безпечний конфайнтмент (НБК), що повинен покриває собою старе «Укриття» на Чорнобильській АЕС. На реалізацію проекту було зібрано 1,5 млрд євро.

До цього у липні 2019 року ДСП «Чорнобильська АЕС» відновило промислову експлуатацію заводу з переробки рідких радіоактивних відходів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло