ЄБРР продовжить співпрацю щодо реалізації проектів у Чорнобильській АЕС
Йдеться про новий безпечний конфайнмент, сховище відпрацьованого ядерного палива на майданчику Чорнобильської АЕС та інші питання співробітництва

Міністр енергетики та вугільної промисловості Олексій Оржель обговорив з директором департаменту ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Бальтазаром Ліндауером низку питань реалізації проектів міжнародної технічної допомоги на майданчику Чорнобильської АЕС. Про це повідомляє прес-служба міністерства.
Йдеться про новий безпечний конфайнмент, сховище відпрацьованого ядерного палива на майданчику Чорнобильської АЕС та інші питання співробітництва.
«На сьогодні ми разом підходимо до завершальних кроків та у строк щодо введення в експлуатацію нового безпечного конфаймента (НБК) та сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2), що будуються за кошти фондів, адміністратором яких виступає ЄБРР». Ми зацікавлені в отриманні в найкоротший термін ядерно безпечних та функціональних об'єктів, діяльність яких спрямована на зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему» – повідомив Оржель.
Однак наразі залишаються невизначеними в частині фінансування такі важливі роботи, як демонтаж нестабільних конструкцій та поводження з паливовмісними матеріалами на об’єкті «Укриття», створення комплексної системи поводження з радіоактивними матеріалами із будівництвом нових установок поводження з РАВ та інші.
Міністр висловив сподівання на подальшу співпрацю щодо успішного завершення будівництва та введення в експлуатацію основних об'єктів на майданчику Чорнобильської АЕС, та розвиток майбутніх ділових відносин з ЄБРР, спрямованих на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.
Нагадаємо: 10 липня було пущено в експлуатацію Новий безпечний конфайнтмент (НБК), що повинен покриває собою старе «Укриття» на Чорнобильській АЕС. На реалізацію проекту було зібрано 1,5 млрд євро.
До цього у липні 2019 року ДСП «Чорнобильська АЕС» відновило промислову експлуатацію заводу з переробки рідких радіоактивних відходів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].