НБК для ЧАЕС вартістю 1,5 млрд євро пущено в експлуатацію

НБК для ЧАЕС вартістю 1,5 млрд євро пущено в експлуатацію

Внесок ЄБРР склав понад 700 млн євро

НБК для ЧАЕС вартістю 1,5 млрд євро пущено в експлуатацію
Фото: Facebook/Антон Усов

Новий безпечний конфайнтмент (НБК), що повинен покриває собою старе «Укриття» на Чорнобильській АЕС, пущено в експлуатацію. На реалізацію проекту було зібрано 1,5 млрд євро. Про це повідомив старший радник з зовнішніх зв’язків у країнах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Антон Усов на своїй сторінці у Facebook

Внесок ЄБРР склав понад 700 млн євро.

«Через 22 роки після організації Чорнобильського Фонду Укриття, Новий безпечний конфайнмент пущений в експлуатацію і передається Україні. Міжнародне співтовариство зібрало 1,5 млрд євро на реалізацію проекту. Внесок ЄБРР склав понад 700 млн євро. НБК прослужить мінімум 100 років і допоможе вирішувати завдання розбирання саркофага над 4 реактором», – написав Усов у Facebook.

Спустя 22 года после организации Чернобыльского Фонда Укрытие, Новый Безопасный Конфайнмент пущен в эксплуатацию и...

Опубликовано Anton Usov Среда, 10 июля 2019 г.

Раніше повідомлялося, що ЧАЕС у березні 2019 року оголосила тендер на демонтаж нестабільних конструкцій об'єкта «Укриття».

Нагадаємо: у квітні 2018 року «Укрбуд» оголосив про закінчення першого етапу будівництва сховища у Чорнобильській зоні. Через рік у квітні 2019 року було побудовано залізницю, що сполучатиме вже існуючу мережу з Централізованим сховищем відпрацьованого ядерного палива

Детальніше про те, навіщо Україні потрібне власне централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива та чому це стане справжньою перемогою вітчизняних атомників, читайте у матеріалі Mind.

Про те, що може прийти на заміну атомній енергетиці, читайте в матеріалі Mind «Атомна децентралізація: що прийде на зміну великим АЕС».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті