Право на вилов та роззедення риби можна буде отримати через платформу ProZorro – Мінекоенерго

Право на вилов та роззедення риби можна буде отримати через платформу ProZorro – Мінекоенерго

Постанова надасть доступ новим гравцям на ринку інвестицій

Право на вилов та роззедення риби можна буде отримати через платформу ProZorro – Мінекоенерго
Фото: pixabay.com

Чиновники більше не вирішуватимуть в одноосібному порядку кому надавати право  на вилов та розведення риби – відтепер цей процес відбуватиметься через онлайн аукціоні на платформі ProZorro. Про це повідомляє Міністерство енергетики та захисту довкілля.

«Постанову «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу права на укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об`єктах (їх частинах) шляхом електронних торгів» було розроблено, бо в Україні не використовується резерв затверджених  лімітів для промислового добування риби в Україні, це приблизно15% квотованих видів риб», – йдеться у повідомленні.

Постанова надасть доступ новим гравцям на ринку інвестицій, тому що раніше ця процедура була заблокована відсутністю порядку їх реалізації, а 85 % квот які зараз використовуються, були розподілені безоплатно господарствами по заявочному принципу.

«До прикладу, приходила особа і говорила комісії, що хоче виловлювати рибу – і комісія говорила «так» або «ні». Звісно, що це створювало корупцію – держава ж не отримувала жодної копійки», – розповіли у Міненерго.

З прийняттям постанови, із резерву держава формуватиме лоти.

Наприклад, у Київському водосховищі не розподілені 15% ліміту, у цьому році це 170 тонн риби: з цього обсягу будуть сформовані лоти по 5% від цього ліміту, їх виставлять на онлайн аукціоні через платформу ProZorro.

У міністерстві вважають, що прийняття постанови «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження порядку здійснення штучного розведення, вирощування водних біоресурсів та їх використання у спеціальних товарних рибних господарствах та проведення аукціонів з продажу режимів рибогосподарської експлуатації водного об`єкта шляхом електронних торгів» створить умови конкурентного ринку для розведення та вилову риби у таких господарствах.

«Тепер розробкою документів по водних об’єктах займатиметься  Агентство Рибного Господарства, воно ж формуватиме лоти і виставлятиме їх на онлайн аукціон. Інакше кажучи, за отримання права на розведення риби на кожному окремому водному об’єкті держава отримуватиме кошти, а не хтось собі в кишеню», – повідомляє прес-служба.

Нагадаємо: уряд вирішив поширити механізм ProZorro. Продажі на відчуження державних активів а також запровадити електронні аукціони на продаж  об’єктів у сфері рибного господарства.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло