Путін назвав рішення Стокгольмського арбітражу на користь України «абсурдним»
Російський лідер вважає, що необхідно «обнулити» взаємні претензії «Газпрому» та «Нафтогазу»

Російський президент Володимир Путін закликав компанії «Нафтогаз України» та «Газпром» обнулити вимоги в газовій суперечці і продовжити переговори. Про це повідомляє прес-служба Кремля.
«Тепер щодо переговорів в Брюсселі, які пройшли … в понеділок. Ми знаємо оцінки деяких чиновників Євросоюзу, Єврокомісії з приводу того, як пройшли ці переговори. Наші оцінки розходяться. Ми вважаємо, що вони були конструктивними, причому з усіх сторін, включаючи і наших українських партнерів. Питання тільки в сфері суперечок арбітражного характеру, на наш погляд, абсолютно абсурдних, коли, наприклад, там $ 7 млрд намагаються пред'явити через українські суди «Газпрому» до виплати за те, що він займає монопольне місце на транзитному ринку України. Хоча «Газпром» нічого не транзитує, транзитують українські компанії. Це просто абсурд», – заявив Путін.
За його словами, те ж саме відбувається в і Стокгольмі
«Треба від цього абсурду позбутися, обнулити всі вимоги по обидва боки. Ми готові до конструктивної роботи і з прокачування газу через Україну, і щодо поставок газу на Україну, причому зі значним зниженням ціни на відміну від тієї, по якій споживачі російського газу отримують на Україні цей газ сьогодні». – наголосив російський президент.
Путін додав, що не має сумнівів, що цей газ російський.
«Сумнівів немає, ніякого реверсу там насправді немає. Це не реверс, це помилковий реверс. Ну, бог з ним, з цим хибним реверсом. Головне, що вигода України очевидна і для кінцевих споживачів, і для компобуту, для громадян і для економіки в цілому», – додав він.
Нагадаємо: 10-річний контракт між Україною і Росією про постачання і транзит газу закінчується в кінці 2019 року. З осені 2015 року Україна не імпортує природний газ за контрактом з «Газпромом», закуповуючи газ на своєму західному кордоні.
Як повідомлялось, 28 жовтня, в Брюсселі відбулася тристороння зустріч щодо газового транзиту між Україною, Росією і Єврокомісією. У переговорах взяли участь глава міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель, віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, глава Міненерго Росії Олександр Новак, а також глава «Нафтогазу України» Андрій Коболєв та глава «Газпрому» Олексій Міллер.
Зазначається, що Єврокомісія залишилася невдоволена результатами 4-го раунду газових переговорів, а Росія стоїть на позиції, що підпише новий газовий конракт лише після того, як Україна відкличе подані проти «Газпрому» судові позови.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].