Ferrexpo в січні-червні 2019 року вклала понад 2,7 млрд грн у підконтрольні їй ГЗК
Дана сума на 92,9% перевищує інвестиції в ці активи за аналогічний період 2018 року

Ferrexpo plc в січні-червні 2019 року вклала понад 2,7 млрд грн (понад $101,9 млн) на розвиток підконтрольних їй Полтавського, Єристівського та Біланівського ГЗК. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Дана сума на 92,9% перевищує інвестиції в ці активи за аналогічний період 2018 року (понад 1,4 млрд грн).
Ferrexpo за січень-червень 2019 року інвестувала в підтримку родовищ і розвиток Полтавського ГЗК (ПГЗК, Ferrexpo Poltava Mining, FPM) понад 1,819 млрд грн (понад $ 70,9 млн), в розвиток Єристівського і Беланівського ГЗК (ЕГОК, Ferrexpo Yeristovo Mining, FYM, і БГОК, Ferrexpo Belanovo Mining, FBM) – понад 837 млн грн (більше $31,1 млн).
Основними капінвестиції ПГЗК стали витрати на підтримку діючого виробництва в сумі понад 426 млн грн (більше $15,2 млн) і великих стратегічних проектів більш ніж на 847 млн грн (більше $38,1 млн), компоненти більш ніж на 546 млн грн (більше $17,4 млн).
Ferrexpo – швейцарська залізорудна компанія з активами в Україні. Основною діяльністю компанії є виробництво і експорт високоякісних залізорудних окатишів, використовуваних у виробництві сталі.
Група Ferrexpo є найбільшим виробником і експортером окатишів серед країн колишнього СРСР.
Основними споживачами її продукції є сталеливарні підприємства з Австрії, Німеччини, Японії, Південної Кореї, Тайваню, Китаю, Словаччини, Чехії, Туреччини, В'єтнаму, а також США.
Акції Ferrexpo котируються на основному майданчику Лондонської фондової біржі.
Раніше повідомлялося, що річний збір акціонерів Ferrexpo plc у червні цього року затвердив рекордні дивіденди за підсумками роботи у 2018 році – $0,231 за акцію, що на 40% перевищує рівень дивідендів за 2017 рік ($0,165 за акцію).
Пізніше Ferrexpo, якій належало 99,11% ПАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» примусово викупило у монорітаріїв акції у рамках процедури squeeze-out та довело свою частку до 100%.
Нагадаємо: екс-власник банку «Фінанси і кредит» Костянтин Жеваго за власною ініціативою залишив пост генерального директора компанії Ferrexpo, мажоритарієм і CEO якої він є.
23 вересня цього року Жеваго викликали у ДБР на 27 вересня, аби повідомити про підозру. 9 жовтня ДБР заочно вручило підозру Жеваго та оголосило його у міжнародний розшук. Пізніше рада директорів Ferrexpo заявила, що Костянтин Жеваго не отримував ніяких юридичних повідомлень від держорганів.
Фонд гарантування вкладів раніше інформував, що з банку Жеваго незаконно вивели 5 млн грн.
У серпні поточного року ДБР повідомило двом топ-менеджерам збанкрутілого банку Жеваго «Фінанси та кредит» про підозру в розтраті 2,5 млрд грн фінустанови.
Нещодавно САП повідомила про підозру Жеваго за внесення недостовірних відомостей у декларацію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].