Борг підприємств ТКЕ за спожитий газ - 35,8 млрд грн, а населення за тепло - 14,8 млрд грн - Бабак

Борг підприємств ТКЕ за спожитий газ - 35,8 млрд грн, а населення за тепло - 14,8 млрд грн - Бабак

Уряд розробляє комплексне вирішення питань погашення старих боргів, реструктуризації заборгованостей через зміну тарифної політики і законодавства

Борг підприємств ТКЕ за спожитий газ - 35,8 млрд грн, а населення за тепло - 14,8 млрд грн - Бабак
Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак
Фото: УНІАН

Станом на 1 жовтня 2019 року заборгованість підприємств ТКЕ за спожитий природний газ через відсутність компенсації за різницю в тарифах – 35,8 млрд грн., а борг населення за тепло становить 14,8 млрд грн. Про це під час «години запитань до уряду» у Верховній Раді повідомила  повідомила міністр регіонального розвитку Альона Бабак, передає кореспондент Mind.

«Щодо різниці в тарифах та заборгованості підприємств ТКЕ, законами України про державне регулювання в сфері комунальних послуг та про ціни і ціноутворення, встановлення тарифів на комунальні послуги нижчі за розмір економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається. Правові підстави для відшкодування з державного бюджету заборгованості з різниці в тарифах, утворені після 1 січня 2016 року відсутні. Однак уряд враховує, що відшкодування  заборгованості з різниці в тарифах протягом багатьох років не забезпечило беззбиткову діяльність підприємств. Так на 1 жовтня 2019 року заборгованість підприємств ТКЕ за спожитий природний газ становить 35,8 млрд грн, а борг населення за тепло становить 14,8 млрд грн.. Ми бачимо величезний розрив  тому, що можуть отримати, зібрати зі споживачів підприємства і скільки вони винні постачальникам газу», – сказала міністр.

Вона зазначила, що поодинокі рішення є недостатніми і не врегулюють питання системно. Саме тому, за її словами, уряд наразі працює над комплексним вирішенням питань погашення старих боргів, реструктуризації заборгованостей шляхом як тарифної політики, так і законодавчого урегулювання «з тим, щоб з 2021 року забезпечити стабільну роботу підприємств галузі та передати повноваження щодо регулювання тарифів на місцевий рівень».

Раніше Mind писав, що заборгованість ПСОшників перед «Нафтогазом» за тиждень зменшилась до 61,7 млрд грн. Сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ перед «Нафтогазом» склала близько 40 млрд грн, зменшившись за тиждень на 332 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію