ДТЕК запустив СЕС на Дніпропетровщині потужністю 240 МВт

ДТЕК запустив СЕС на Дніпропетровщині потужністю 240 МВт

В той же час, компанії GE Renewable Energy і ДТЕК ВДЕ оголосили про повний запуск в експлуатацію Приморської вітрової електростанції

ДТЕК запустив СЕС на Дніпропетровщині потужністю 240 МВт
Фото: прес-служба ДТЕК

ДТЕК запустив в роботу Покровську сонячну електростанцію (240 МВт), яка є другою за потужністю СЕС в Європі. Про це повідомляє прес-служба ДТЕК. 

Покровська СЕС буде щорічно виробляти 400 млн кВт∙год «зеленої» електроенергії, якої достатньо для забезпечення 200 000 приватних будинків або квартир. 

Прес-служба повідомляє, що завдяки роботі станції викиди СО2 в атмосферу будуть скорочені на 420 000 тонн в рік, що можна порівняти з викидами понад 200 000 автомобілів.

У будівництві брали участь 16 підприємств, які отримали замовлення на суму 48 млн євро. З моменту старту будівельних робіт до введення об'єкта в експлуатацію пройшло близько 6 місяців. 

«Для ДТЕК Покровська СЕС – це знак якості і підтвердження зростаючої експертизи. Використовуючи досвід попередніх проєктів, ми зібрали професійну команду, обрали і встановили на станції електрообладнання кращих світових виробників, забезпечили успішну інтеграцію СЕС в енергосистему країни. Це на 100% національний проєкт, побудований українцями для українців. Покровська СЕС – третій проєкт компанії в геліоенергетиці, інвестиції в який склали 193 млн євро» – зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Покровська СЕС складається з 840 000 сонячних панелей виробництва компанії Risen (КНР), яка входить в Топ-3 кращих виробників сонячних панелей згідно з рейтингом Bloomberg.

Розташована в Нікопольському районі на території відпрацьованого кар'єру з видобутку руди (437 га).

В той же час, компанії GE Renewable Energy і ДТЕК ВДЕ (підрозділ ДТЕК) оголосили про повний запуск в експлуатацію Приморської вітрової електростанції у Запорізькій області.

Відзначається, що потужності станції досить для забезпечення енергією 360 000 домогосподарств.

«Видача потужності Приморської ВЕС в мережу контролюється двома – першими в країні – цифровими підстанціями виробництва GE. Дві цифрові підстанції (150/35/10 кВ) дозволяють оцінювати стан обладнання і автоматично реагувати на пошкодження і збої. Технологія цифрової підстанції також спрощує технічне обслуговування, дозволяючи перейти до схеми обслуговування з урахуванням стану, а не в плановому режимі «, – йдеться в повідомленні.

GE і ДТЕК ВДЕ також уклали угоду про сервісне обслуговування вітропарку.

Нагадаємо: близько 15 000 домогосподарств в Україні інвестували 300 млн євро в сонячні панелі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло