ДТЕК запустив СЕС на Дніпропетровщині потужністю 240 МВт
В той же час, компанії GE Renewable Energy і ДТЕК ВДЕ оголосили про повний запуск в експлуатацію Приморської вітрової електростанції

ДТЕК запустив в роботу Покровську сонячну електростанцію (240 МВт), яка є другою за потужністю СЕС в Європі. Про це повідомляє прес-служба ДТЕК.
Покровська СЕС буде щорічно виробляти 400 млн кВт∙год «зеленої» електроенергії, якої достатньо для забезпечення 200 000 приватних будинків або квартир.
Прес-служба повідомляє, що завдяки роботі станції викиди СО2 в атмосферу будуть скорочені на 420 000 тонн в рік, що можна порівняти з викидами понад 200 000 автомобілів.
У будівництві брали участь 16 підприємств, які отримали замовлення на суму 48 млн євро. З моменту старту будівельних робіт до введення об'єкта в експлуатацію пройшло близько 6 місяців.
«Для ДТЕК Покровська СЕС – це знак якості і підтвердження зростаючої експертизи. Використовуючи досвід попередніх проєктів, ми зібрали професійну команду, обрали і встановили на станції електрообладнання кращих світових виробників, забезпечили успішну інтеграцію СЕС в енергосистему країни. Це на 100% національний проєкт, побудований українцями для українців. Покровська СЕС – третій проєкт компанії в геліоенергетиці, інвестиції в який склали 193 млн євро» – зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.
Покровська СЕС складається з 840 000 сонячних панелей виробництва компанії Risen (КНР), яка входить в Топ-3 кращих виробників сонячних панелей згідно з рейтингом Bloomberg.
Розташована в Нікопольському районі на території відпрацьованого кар'єру з видобутку руди (437 га).
В той же час, компанії GE Renewable Energy і ДТЕК ВДЕ (підрозділ ДТЕК) оголосили про повний запуск в експлуатацію Приморської вітрової електростанції у Запорізькій області.
Відзначається, що потужності станції досить для забезпечення енергією 360 000 домогосподарств.
«Видача потужності Приморської ВЕС в мережу контролюється двома – першими в країні – цифровими підстанціями виробництва GE. Дві цифрові підстанції (150/35/10 кВ) дозволяють оцінювати стан обладнання і автоматично реагувати на пошкодження і збої. Технологія цифрової підстанції також спрощує технічне обслуговування, дозволяючи перейти до схеми обслуговування з урахуванням стану, а не в плановому режимі «, – йдеться в повідомленні.
GE і ДТЕК ВДЕ також уклали угоду про сервісне обслуговування вітропарку.
Нагадаємо: близько 15 000 домогосподарств в Україні інвестували 300 млн євро в сонячні панелі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].