Росія відправила до Венесуели шість літаків з грошима – Bloomberg

Росія відправила до Венесуели шість літаків з грошима – Bloomberg

Гроші допомагали Мадуро протистояти американським санкціям

Росія відправила до Венесуели шість літаків з грошима – Bloomberg
фото DR

Кілька сотень мільйонів доларів готівкою було відправлено з Росії до Венесуели, починаючи з травня 2018 року. Про це дізналося агентство Bloomberg, на яке посилається Forbes. Ці кошти допомагали уряду  Ніколаса Мадуро обходити санкції США, відзначає агентство.

Загалом з Росії до Венесуели шістьма рейсами були відправлені $315 млн готівкою, пише видання з посиланням на дані компанії ImportGenius. Отримані дані стосуються періоду з травня 2018 року по квітень 2019-го.

Так, за даними ImportGenius, в квітні 2019 року в Венесуелу двома вантажами вирушила готівка на суму близько $97 млн. Кошти, як пише Bloomberg, відправив російсько-венесуельський Єврофінанс Моснарбанк.

У січні Газпромбанк, ще будучи акціонером Єврофінанс Моснарбанку, відправив у Каракас вантаж з банкнот по 100 євро на загальну суму $113 млн, стверджує Bloomberg. За його даними, за два дні до цього Газпромбанк відправив до Венесуели $50 млн в доларових купюрах. Ще два транші загальною сумою $55 млн  були відправлені в травні і липні 2018 року, пише агентство.

Одержувачем відправлених з Росії грошей був банк Bandes, стверджує Bloomberg.

Джерело Bloomberg в уряді Венесуели підтвердило, що країна отримала кошти готівкою, «пов'язані з Єврофінанс Моснарбанком», але відмовилося повідомити подробиці.

Яка мета відправлень коштів – неясно, як і походження грошей. Bloomberg відзначає, що Венесуела могла, наприклад, вилучити свої кошти, які тримала за кордоном, або вимагала виручку від продажів нафти і золота. У будь-якому випадку, це один із шляхів для уряду Венесуели і президента країни Ніколаса Мадуро обійти санкції США, вважає видання. У серпні обмеження були розширені: в санкційний список потрапили практично всі структури влади Венесуели, включаючи центробанк.

Раніше повідомлялося, що Венесуела може передати Росії контроль над її державною нафтовою компанією PDVSA, а РФ за це має пробачити країні борг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті