Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Британія припинила видобуток газу методом фрекінгу після серії підземних поштовхів

Британія припинила видобуток газу методом фрекінгу після серії підземних поштовхів

Влада в Лондоні заявила про запровадження мораторію на цей спосіб видобутку сланцевого газу

Британія припинила видобуток газу методом фрекінгу після серії підземних поштовхів

Уряд Великобританії зупинив видобуток в країні природного газу із застосуванням технології фрекінгу. Про це пише dw з посиланням на заяву влади в Лондоні про запровадження мораторію на цей спосіб видобутку сланцевого газу.

Міністерство у справах бізнесу, енергетики і промислової стратегії повідомило, що роботи з видобутку сланцевого газу припиняють доти, поки не буде доведено безпечність фрекінгу.

Нагадаємо: досі уряд прем'єр-міністра Бориса Джонсона підтримував цей метод видобутку газу. Таким чином Лондон хотів знизити залежність країни від імпорту газу.

Вперше уряд Великобританії запровадив заборону на видобуток газу методом фрекінгу у 2011 році і скасував його лише сім років по тому. Нинішня влада вирішила відмовитися від цієї технології після того, як в серпні 2019 року на півночі країни були зафіксовані підземні поштовхи. Додамо, що в цьому регіоні енергетична компанія Cuadrilla вела роботи з видобутку сланцевого газу.

Техніку фрекінгу різко критикують екологічні активісти. Вона передбачає закачування суміші з води, піску і хімічних речовин під тиском на велику глибину і розрив твердих порід, переважно газоносних сланців. При цьому з щільної породи вивільнюється природний газ і починає надходити на поверхню.

Екологи виступають проти цього методу через підвищення ймовірності локальних землетрусів, а також можливість зараження джерел води отруйними хімічними сполуками.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті