Вексіт: суд дозволив Венеції провести референдум щодо відокремлення від Італії

Вексіт: суд дозволив Венеції провести референдум щодо відокремлення від Італії

Місто потерпає від надмірного туризму і депопуляції

Вексіт: суд дозволив Венеції провести референдум щодо відокремлення від Італії
фото pixabay.com

Венеція виграла судову битву за проведення референдуму про те, чи повинне місто мати автономію від материкової Італії, що могло б врятувати його від руйнівного туризму, передає dailymail.co.uk.

Активісти стверджують, що місту потрібна власна  рада і мер, оскільки в даний час на потреби міста не звертають уваги, а 20 мільйонів туристів щороку заповнюють його вузенькі вулиці.

З часу свого піку в минулому столітті населення Венеції скоротилося на 117 000 чоловік, зараз в місті залишилося всього 53 000 чоловік, у яких не було свого мера з 1926 року.

Маттео Секкі, глава Venessia.com, місцевої групи активістів, заявляє: «відокремившись від материка, ми станемо господарями своєї долі, здатними відновити місцеве житло і бізнес».

Мер міста Луїджі Бруньяро закликав місцевих жителів не проводити референдум і зазнав поразки в судовому розгляді. Він навіть запровадив додатковий внесок для туристів, щоб зібрати кошти для місцевих жителів і переконати їх не відділятися від Італії автономією.

«Тільки мер, повністю зосереджений на цьому місті, може врятувати його від надмірного туризму і подальшої депопуляції, – прокоментувала 50-річна активістка Яна да Мосто.

З 1970 року проводилося близько чотирьох референдумів про надання Венеції автономії, але жоден з них не був успішним.

Раніше повідомлялося, що круїзним лайнерам заборонили заходити у Венецію, оскільки вони руйнують фундаменти будинків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло