Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
В Італії виробники бунтують через плани уряду ввести податок на пластикову упаковку

В Італії виробники бунтують через плани уряду ввести податок на пластикову упаковку

Уряд хоче змусити виробників платити 1 євро за кожен кілограм виробленого пластику

В Італії виробники бунтують через плани уряду ввести податок на пластикову упаковку
фото Shutterstock

Італійський уряд може змінити свої плани ввести податок на пластикову упаковку через тиск з боку виробників, повідомляє The Guardian.

Податок, включений в проект бюджету на 2020 рік, вимагає від компаній платити 1 євро за кожен кілограм виробленого пластика, включаючи пляшки, поліетиленові пакети і піддони, контейнери для миючих засобів, бульбашкову плівку, упаковку для побутової техніки та етикетки продуктів. 

Однак при розгляді в парламенті цей пункт проекту бюджету не пройшов через спроти в опозиції, в т.ч. з боку Italia Viva, центристської партії, створеної колишнім прем'єр-міністром Маттео Ренці, який назвав цей податок «ударом по середньому класу».

Конфедерація італійської промисловості Confindustria стверджує, що цей податок завдасть шкоди галузі, яка приносить оборот близько 40 млрд євро на рік, і в якій працює 150 000 чоловік.

«Цей податок карає виробників і являє собою лише спосіб вилучення коштів, в той же час накладаючи величезні витрати на споживачів, працівників і підприємства», – йдеться в заяві Confindustria, додаючи, що це додасть близько 10% до цін на продукцію.

Роберто Гуалтьєрі, міністр фінансів, заявив, що цей захід може бути пом’якшений, щоб зменшити вплив на індустрію пластмас.

«Але ми повинні скоротити використання одноразового пластику, – сказав він. – Ми не можемо аплодувати дітям, які виступають за покращення навколишнього середовища, а потім нічого не робити».

Партія M5S («п’ять зірок») давно бореться за захист навколишнього середовища.

«Сьогодні суперечка йде про те, що якщо партії проголосують за цей податок, то вони втратять голоси виборців. Я вважаю, що політики дивляться на наступні вибори, а державні діячі дивляться на наступні покоління», – зазначив глава партії Луїджі Ді Ма.

Звіт, опублікований в жовтні Італійським інститутом захисту навколишнього середовища і досліджень (Ispra), показав, що більше 500 000 тонн пластикових відходів щороку потрапляють в Середземне море.

Нагадаємо, лідером серед компаній, які найбільше забруднюють планету пластиком, вже не перший рік поспіль стала Coca-Cola.

Тим часом WWF дослідив, які країни викидають найбільше пластику в Середземне море.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті