Франція і Китай зроблять неможливим скасування Паризької кліматичної угоди
Макрон закликав до введення більш жорстких обмежень на викиди парникових газів

Президент Франції Еммануель Макрон і голова Китаю Сі Цзіньпін в середу підпишуть документ, в який увійде пункт про неможливість скасування Паризької угоди по клімату. Інформацію про це поширив Єлисейський палац на тлі заяви США про початок процесу виходу з цієї угоди, передає Euronews.
Еммануель Макрон, який перебуває з офіційним візитом у Китаї, закликав до посилення заходів з контролю над викидами парникових газів.
«Якщо ми хочемо виконати умови Паризької угоди про поетапне скорочення викидів парникових газів, то в наступному році нам треба буде збільшити наші зобов'язання щодо зниження викидів. Ми також маємо затвердити нові зобов'язання на 20-30-ті і 2050 роки. Співпраця Китаю і Євросоюзу в цьому відношенні буде вирішальною», – сказав Макрон.
Китай зі свого боку також розкритикував рішення адміністрації Дональда Трампа вийти з міжнародної угоди по клімату.
«Китай висловлює жаль з приводу того, що США офіційно запускають процес виходу з Паризької угоди. Ми вважаємо, що зміна клімату – це виклик для всього людства. Всі члени міжнародного співтовариства повинні об'єднати зусилля, відповідно до власних можливостей, для рішення цієї проблеми», – зазначив Ген Шуан, офіційний представник МЗС Китаю.
Тим часом в ЄС заявили, що продовжать виконувати Паризьку угоду, навіть якщо з неї вийдуть США.
«Паризька угода – це глобальний договір, необхідний для протидії глобальному потеплінню клімату. Весь світ і ЄС повинні продовжувати працювати в цьому напрямку, навіть якщо найбільший в світі виробник парникових газів вийде з цієї угоди», – заявила офіційний представник Єврокомісії Міна Андрєєва.
«У разі виходу США ми будемо інтенсивно працювати над їх поверненням в цю угоду», – заявила вона.
***
Трамп оголосив про відмову від виконання Паризької угоди ще в червні 2017 року. США входять в список чотирьох найбільших забруднювачі повітря поряд з Китаєм, Індією і Росією, яка ратифікувала паризьку угоду у вересні 2019 року.
Угода має набути чинності в 2020 році, замінивши Кіотський протокол, якиц діє з 2005 року. Заявлена мета Паризької угоди – не допустити перевищення глобальної середньорічної температури на планеті до 2100 року більше ніж на 2°С від доіндустріального рівня, знизивши обсяг викидів вуглекислого газу в атмосферу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].