Сполучені Штати почали процес виходу з Паризької кліматичної угоди
Вашингтон офіційно оголосив про запуск процедури відмови від угоди

Державний секретар США Майк Помпео в понеділок, 5 листопада, оголосив про запуск Вашингтоном процедури відмови від Паризької кліматичної угоди.
«Сьогодні ми починаємо формальний процес виходу з Паризької угоди», – написав держсекретар в Twitter.
Today we begin the formal process of withdrawing from the Paris Agreement. The U.S. is proud of our record as a world leader in reducing all emissions, fostering resilience, growing our economy, and ensuring energy for our citizens. Ours is a realistic and pragmatic model.
– Secretary Pompeo (@SecPompeo) 4 ноября 2019 г.
«США пишаються тим, що лідирують у світі в аспекті скорочення будь-яких викидів, зміцнення здатності чинити опір несприятливим умовам середовища, зростання економіки і забезпечення енергією наших громадян», – зазначив він.
Держсекретар підкреслив, що США і далі будуть брати участь в міжнародних дискусіях з питань клімату, а також продовжать розвивати технології для створення безпечних джерел енергії і скорочення викидів.
Вихід з угоди вступить в силу через рік після повідомлення ООН – 4 листопада 2020 року або через день після виборів президента США.
CNN пише, що після того президент Трамп заявив 2017 році,що має намір вивести США з угоди, останні дії є процедурним кроком, який призведе до повного виходу.
Це також надсилає потужний сигнал решті світу, що по мірі того, як все більш масштабні наслідки зміни клімату стають все більш очевидними, США не буде частиною міжнародних зусиль у вирішенні кризи.
Цей висновок також прослідував за заявою виконувача обов’язків глави штаба Білого дому Міка Малвані про те, що тема змін клімату не фігуруватиме в порядку денному саміту G7 наступного року, який прийматимуть США і відсутність Трампа в бесідін а саміті ООН щодо змін клімату у вересні, де країни та бізнес зібрались, щоб оголосити про свої плани стосовно скорочення викидів.
Критики виходу США з угоди говорять,що ця дія нанесе удару по репутації країни на міжнародному рівні.
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп у 2017 році оголосив про вихід США з Паризької кліматичної угоди, що викликало критику міжнародної спільноти. Цей документ зобов'язував США до 2025 року скоротити викиди парникових газів на 26%-28% у порівнянні з рівнем 2005 року.
Паризьку кліматичну угоду було підписано в грудні 2015 року майже 200 країнами, які домовилися стримувати парникові викиди, щоб не допустити зростання середньої температури в світі більш ніж на 2°С. Це рішення поставить США в один ряд із Сирією та Нікарагуа, єдиними країнами у світі, які не підтримали Паризьку кліматичну угоду.
Після того, як Трамп став президентом, він назвав зміни клімату «обманом», який вигадали китайці. 1 червня 2016 року президент заявив, що кліматична угода є несправедливою щодо американських працівників, особливо вугільної галузі.
Нагадаємо: не зважаючи на власні переконання Трампа, уряд США дійшов висновку, що головною причиною змін клімату є людська діяльність.
Як повідомлялось, експерти проаналізували наведені президентом Трампом аргументи щодо виведення США з Паризької угоди і виявили, що вони є маніпулятивними і не відповідають дійсності.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].