Понад 11 000 вчених попередили людство про «надзвичайний кліматичний стан»

Понад 11 000 вчених попередили людство про «надзвичайний кліматичний стан»

У спільній заяві вони наголосили, що якщо люди принципово не змінять свою поведінку, запобігти «численним людським стражданням» буде уже неможливо

Понад 11 000 вчених попередили людство про «надзвичайний кліматичний стан»
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/48637380382

Понад 11 000 вчених зі 153 країн підписали спільну заяву, в якій застерегли щодо всесвітнього «надзвичайного кліматичного стану». Про це повідомляє DW.

У ній вони наголосили, що якщо поведінка людей принципово і назавжди не зміниться, запобігти «численним людським стражданням» буде уже неможливо.

Один із підписантів, представник університету Сіднея Томас Ньюсом заявив, що вчені мають моральний обов'язок попереджати людство про будь-яку катастрофічну загрозу.

У своїй статті дослідники вимагають, серед іншого, переходу на відновлювані джерела енергії, кращого захисту лісів та океанів, переходу на рослинну їжу та меншого споживання продуктів тваринного походження. Також науковці наполягають на стійкій зміні світової економіки та стримуванні зростання населення.

Два роки тому дослідники вже оприлюднювали подібний заклик. Тоді 15 000 вчених підписали «попередження для людства» з закликом до більш послідовної охорони навколишнього середовища.

Нагадаємо: наприкінці серпня генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш оголосив «надзвичайну кліматичну ситуацію».

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) прозвітувала, що останні п’ять років стали найжаркішими в історії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло