Перехід на «чотириденку» у Microsoft збільшив продуктивність робітників на 40%

Перехід на «чотириденку» у Microsoft збільшив продуктивність робітників на 40%

Такий експеримент провела Microsoft в Японії, яка славиться понаднормовими перепрацюваннями, які подекуди призводять до смерті від професійної перевтоми

Перехід на «чотириденку» у Microsoft збільшив продуктивність робітників на 40%
фото www.flickr.com/photos/kevineriley/8261375413

Підрозділ Microsoft в Японії вирішив провести експеримент і перевести працівників на 4-денний робочий день, у результаті чого їхня продуктивність зросла на 40%. Про це повідомляє CNBC.

Технологічний гігант зафіксував майже 40%-вий стрибок рівня продуктивності після скорочення робочого часу в межах більш широкого проекту із забезпечення здорового балансу між роботою та особистим життям, зазначає телеканал.

Для Японії це серйозна проблема: багато компаній вимагають від своїх службовців працювати понаднормово, і в країні регулярно фіксуються випадки каросі – смерті від професійної перевтоми.

Експеримент під назвою Work Life Choice Challenge розпочався наприкінці серпня і охопив 2300 працівників компанії. 4-денний робочий тиждень було запроваджено на один місяць, а працівники отримували свою звичайну зарплатню.

За цей період продуктивність компанії, яка вимірюється за продажами на одного співробітника, виросла на 39,3% порівняно із серпнем 2018 року. Зазначається, що цьому посприяло також скорочення нарад до 30 хвилин і збільшення кількості віддалених конференцій.

Між тим в компанії відбулось і зниження витрат: на 23,1% менше спожитої електроенергії і на 58,7% менше сторінок, надрукованих за цей час.

За результатами експерименту понад 92% працівників заявили, що їм сподобалася «чотириденка». Компанія також звернула увагу, що на чверть зменшилася кількість відгулів.

Нагадаємо: на Всесвітній конференції зі ШІ у Шанхаї засновник Alibaba і мільярдер Джек Ма, який ще зовсім нещодавно виступав за культуру понаднормової праці в Китаї, сказав, що на його думку незабаром компанії перейдуть на 12-годинний робочий тиждень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло