Джек Ма передрікає, що в майбутньому люди працюватимуть по 12 годин на тиждень

Джек Ма передрікає, що в майбутньому люди працюватимуть по 12 годин на тиждень

Усе завдяки розвитку технологій штучного інтелекту

Джек Ма передрікає, що в майбутньому люди працюватимуть по 12 годин на тиждень
Джек Ма
фото www.flickr.com/photos/evancarmichael

Засновник Alibaba і мільярдер Джек Ма, який ще зовсім нещодавно виступав за культуру понаднормової праці в Китаї, вважає, що скоро компанії перейдуть на 12-годинний робочий тиждень. Цьому посприяє розвиток штучного інтелекту (ШІ). Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на заяву бізнесмена на Всесвітній конференції зі ШІ у Шанхаї.

Ма назвав відкриття електрики прикладом того, як розвиток технологій може звільнити час для відпочинку людей.

«Тепер у людей є час, щоб піти ввечері в караоке або на танці. Я вважаю, що завдяки ШІ у людей буде більше часу, щоб насолоджуватися радощами життя», – пояснив він.

«Протягом наступних 10–20 років кожна людина, країна і уряд повинні зосередитися на реформуванні системи освіти, щоб наші діти могли знайти роботу, яка вимагає тільки трьох днів на тиждень і чотирьох годин на день. Якщо ми не змінимо поточну систему освіти, у всіх нас будуть проблеми», – наголосив Ма.

Видання повідомляє, що раніше цього року він підтримав 12-годинний робочий день у китайському технологічному секторі, за що отримав прізвисько «996». Тоді Ма зазначив, що ті, хто хоче працювати в Alibaba, мають бути готові до роботи по 12 годин на добу, а не  традиційні 8.

«Я не переймаюся через робочі місця, – сказав він під час конференції. На думку Ма, штучний інтелект допоможе людям, а не позбавить їх заробітку.

«У комп'ютерів є тільки чипи, а у людей – серце. Мудрість приходить з серця», – зауважив він.

Ма наголосив, що нинішня система освіти є застарілою, змодельованою для промислового періоду. Він передрік ті часи, коли машини зможуть перевершити людей у роботі, яка передбачає необхідність гарної пам’яті або здатності виконувати повторювані дії. Він додав, що майбутня освітня система допомагатиме людям бути більш креативними.

Ілон Маск погодився із Ма, не оминувши нагоди прорекламувати свій проект Neuralink, який намагається об'єднати людський мозок із ШІ.

«Сьогоднішня освіта дає низьку продуктивність, процес навчання занадто повільний, а лекції неефективні. У майбутньому з Neuralink ви зможете просто завантажити будь-які дані миттєво, ця технологія буде схожа на Матрицю», – сказав Маск.

Більше про стартап Маска, який працює над підключенням людського мозку до штучного інтелекту, можна прочитати у матеріалі Mind «Neuralink Маска: як технологія вплине на людство».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло