Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Екс-працівники Twitter видавали Ер-Ріяду користувачів, які критикували саудівську владу

Екс-працівники Twitter видавали Ер-Ріяду користувачів, які критикували саудівську владу

В обмін на конфіденційні дані шпигуни отримували винагороду

Екс-працівники Twitter видавали Ер-Ріяду користувачів, які критикували саудівську владу
фото Shutterstock

У США пред'явили звинувачення в шпигунстві на користь Саудівської Аравії двом колишнім співробітникам компанії Twitter і саудівському громадянину. Їх звинувачують в збиранні конфіденційної інформації про користувачів соцмережі і передачі цих даних представникам саудівської влади в обмін на грошову винагороду, йдеться в судовому позові, передає Голос Америки.

Йдеться про колишніх співробітників Twitter Алі Альзабара і Ахмада Абуаммо, а також Ахмеда Альмутайрі, який працював на королівську сім'ю.

Згідно з матеріалами суду, Абуаммо на початку 2015 року неодноразово перевіряв Twitter-акаунт відомого опонента саудівської королівської сім'ї. Йому вдалося отримати адресу електронної пошти і номер телефону, пов'язані з цим акаунтом. Обвинувачений також перевіряв акаунт ще одного політичного супротивника королівської сім'ї для отримання його особистої інформації.

«Ця інформація могла бути використана для ідентифікації та визначення місця розташування користувачів Twitter, які публікували ці пости», – йдеться в повідомленні Міністерства юстиції.

В обмін на інформацію колишні співробітники Twitter отримували від Ер-Ріяда гроші та інші матеріальні винагороди, наприклад, дорогий годинник, йдеться в матеріалах суду.

Ахмеда Альмутайрі звинувачують в тому, що він виступив посередником між саудівською владою і двома співробітниками Twitter.

Абуаммо був заарештований в Сіетлі, штат Вашингтон. Альмутайрі і Альзабара зараз знаходяться в Саудівській Аравії, йдеться в повідомленні Мін'юсту.

Саудівська Аравія, ключовий союзник США в протистоянні з Іраном, не раз піддавалася критиці з боку Заходу через порушення прав людини. Одним з найгучніших випадків стало вбивство в минулому році опозиційного журналіста Джамала Хашоггі, до якого може бути причетне найвище керівництво держави.

Нагадаємо, Twitter оголосив, що з 22 листопада більше не буде розміщувати політичну рекламу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті