Польський регулятор пообіцяв «Газпрому» «найвищий штраф у своїй історії»
Антимонопольний регулятор UOKIK 8 листопада оголошуватиме своє рішення у справі щодо «Північного потоку – 2»

Польський антимонопольний регулятор UOKIK на прес-конференції стосовно свого рішення щодо проекту «Північний потік – 2» 8 листопада оголосить про «найвищий штраф у своїй історії». Про це відомство вказало в запрошенні для преси, передає «Інтерфакс».
Як зазначається, UOKIK не приводить інших деталей, а прес-служба відомства відмовилася від коментарів.
Антимонопольний орган Польщі в квітні 2018 року ініціював антимонопольне розслідування щодо передбачуваної концентрації ПАТ «Газпром» і іноземних інвесторів в ході реалізації проекту «Північний потік – 2» (на підставі «створення спільного підприємства без отримання попередньої згоди президента UOKIK»).
«Газпром» в червні 2018 направив на адресу UOKIK заперечення щодо позиції регулятора і клопотав про припинення процедури антимонопольного розслідування.
Польський антимонопольний орган дотримується позиції, що укладені в квітні 2018 року фінансові угоди за проектом переслідують ту ж мету, що і створення спільного підприємства і, відповідно, вимагають згоди UOKIK.
У повідомленні зазначено, що відповідно до законодавства Польщі президент UOKIK вправі застосувати певні санкції проти компаній, які, на його думку, здійснюють концентрацію без отримання згоди UOKIK (зокрема, накласти штраф до 10% річного обороту відповідної особи).
Раніше UOKiK випустив «Заяву про заперечення» на заявку про формування консорціуму «Північний потік – 2» з огляду на те, що угода може привести до обмеження конкуренції та подальшого зміцнення переговорних позицій ПАТ «Газпром» по відношенню до клієнтів в країні. В результаті через позицію Польщі іноземним партнерам і «Газпрому» не вдалося створити компанію-оператора для будівництва «Північного потоку – 2», як у випадку з будівництвом «Північного потоку – 1». В результаті газопровід будує 100%-а дочірня компанія «Газпрому» Nord Stream 2 AG, а європейські партнери фінансують проект як кредитори.
Нагадаємо: раніше стало відомо, що німецькі коаліційні партії ХДС/ХСС і СДПН розробили закон, що має захистити газопровід «Північний потік – 2» від обмежень, які вводить нова газова директива Європейського Союзу, і захистити інвестиції німецьких компаній у проект.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].