«British American Tobacco Україна» відновить виробництво в Прилуках 8 листопада
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

«British American Tobacco Україна» відновить виробництво в Прилуках 8 листопада

В компанії покладаються на гарантії президента Зеленського

«British American Tobacco Україна» відновить виробництво в Прилуках 8 листопада
фото www.bat.ua/

Тютюнова компанія «British American Tobacco Україна» має намір відновити виробництво на своїй фабриці в Прилуках 8 листопада. Про це пише Інтерфакс-Україна із посланням на прес-службу компанії.

«Сьогодні ми провели зустріч з президентом України Володимиром Зеленським та міністрами уряду ... Ми почули слова підтримки і запевнення про швидке вирішення проблеми, яка заподіяла шкоду нашій індустрії та економіці країни в цілому. Тому, незважаючи на деяку невизначеність з долею закону №1049, але покладаючись на гарантії президента, ми плануємо поступово відновити виробництво в Прилуках, починаючи вже з 8 листопада 2019 року «, – сказав Саймон Уелфорд, генеральний директор групи «British American Tobacco Україна».

Нагадаємо: «British American Tobacco Україна» 11 жовтня 2019 року зупинила виробництво на заводі «В.А.Т.-Прилуки». Своє рішення компанія пояснила прийняттям Верховною Радою законопроекту №1049 з нормою про держрегулювання торговельної націнки на сигарети. Потім компанія звернулася до ДФС з метою відкликання 25 млн акцизних марок і повернення сплачених за них 505 млн грн.

«JTI Україна», велика тютюнова компанія, 22 жовтня заявила про відмову викуповувати замовлені 16 млн акцизних марок на 350 млн грн через скорочення виробництва через «тютюнові поправки» до того ж законопроекту.

На початку жовтня тютюнові виробники «Філіп Морріс», «Джей Ті Інтернешнл Компанії», «Брітіш Американ Тобакко» і «Імперіал Тобакко» заявили, що розглядають можливість скорочення виробництва і подальшого закриття фабрик на території України через прийняття Верховною Радою законопроекту №1049 з нормою про держрегулювання торговельної націнки на сигарети.

Прийнятий 4 жовтня у другому читанні законопроект №1049 про введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування встановлює фіксовану маржу для оптових і роздрібних торговців тютюновими виробами на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни за пачку.

Раніше Mind писав, що уряд обговорить закриття «В.А.Т-Прилуки» із виробниками цигарок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті