Під Босфором пройшов перший контейнерний поїзд з Китаю в Європу

Під Босфором пройшов перший контейнерний поїзд з Китаю в Європу

Його маршрут проходить по території 10 країн

Під Босфором пройшов перший контейнерний поїзд з Китаю в Європу
фото twitter.com/ZaferAtes1975

7 листопада контейнерний поїзд сполученням Сіань-Анкара-Прага пройшов тунелем Мармарай під протокою Босфор і прибув на станцію Казличешме в Стамбулі. Про це пише ЦТС з посиланням на турецькі ЗМІ.

Відправившись з Сіаня, він пройшов транзитом через казахстанську прикордонну станцію Алтинколь і далі по території Казахстану до каспійського порту Актау, де контейнери були перевантажені на фідерне судно і доставлені в порт Баку, а звідти 6 листопада потяг прибув до столиці Туреччини.

Поїзд довжиною 820 м перевозить 42 сорокафутових контейнера з електронікою. Його маршрут довжиною 8500 км проходить по території 10 країн – крім Китаю та Туреччини, це Казахстан, Азербайджан, Грузія, Болгарія, Сербія, Угорщина, Словаччина і Чехія. Час в дорозі до станції призначення в Празі становить 20 діб.

Пряме залізничне сполучення з Азії в Європу через Туреччину щодо Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту стало можливим завдяки введенню в експлуатацію двох залізниць: Баку-Тбілісі-Карс 30 жовтня 2017 року і Халкалі-Стамбул-Гебзе 12 березня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію