Суд зобов’язав Трампа виплатити $2 млн низці організацій

Суд зобов’язав Трампа виплатити $2 млн низці організацій

В суді дійшли висновку, що президент незаконно використовував свій благодійний фонд у власних політичних та бізнесінтересах,

Суд зобов’язав Трампа виплатити $2 млн низці організацій
Дональд Трамп
фото www.flickr.com/photos/gageskidmore/30566479921

Суд Нью-Йорка ухвалив рішення, згідно з яким президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп зобов'язаний виплатити низці недержавних організацій два мільйони доларів. Суддя Селіенн Скарпулла в своєму рішенні постановила, що Трамп незаконно використовував власний благодійний фонд у своїх політичних та бізнесових інтересах, передає DW.

Позов проти Трампа та трьох його дітей був поданий у червні 2018 року генеральною прокуратурою штату Нью-Йорк. Вона прагнула домогтися компенсації понад $2,8 млн, які були пожертвувані Фонду Дональда Трампа у 2016 році на потребу ветеранів війни. Натомість ці кошти були використані передвиборчим штабом нинішнього президента США у власних цілях.

Як нагадала генеральний прокурор штату Нью-Йорк Летиція Джеймс, раніше прокуратура та фонд Трампа досягли домовленості щодо припинення позову. При цьому, за словами Джеймс, Трамп визнав, що «особисто нецільовим чином використовував кошти фонду».

 У грудні минулого року була також погоджена ліквідація цього фонду, а Трамп прийняв умови, за якими діяльність його нового благодійного фонду, у випадку його створення, буде обмежена.

Сам Трамп після винесення судового вердикту розкритикував його, заявивши, що прокуратура «навмисне спотворює угоду (між фондом Трампа і прокуратурою)з політичною метою». За його словами, фонд був «неймовірно ефективним», а він сам допустив лише «незначні технічні порушення».

Згідно з рішенням суду, $2 млн мають бути розподілені між вісьмома неурядовими організаціями – Army Emergency Relief, Children's Aid Society, City Meals-on-Wheels, Give an Hour, Martha's Table, United Negro College Fund, United Way of the National Capital Area та United States Holocaust Memorial Museum.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті