Світовий борг досяг рекордних показників – МВФ
Наразі він становить $188 трлн

Світовий борг досяг рекордних показників – $188 трлн, або 230% від глобального ВВП. Про це заявила глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, виступаючи у Вашингтоні на ювілейній, 20-й щорічній конференції економічних досліджень Annual Research Conference.
«Світовий борг, як державний, так і приватний, досяг рекордного максимуму – $188 трлн. Це становить близько 230% глобального виробництва», – заявила вона.
За її словами, борг збільшився рекордно в основному за рахунок приватного сектора, на який припадає майже дві третини від загального рівня заборгованості.
«Державний борг в країнах з розвиненою економікою знаходиться на рівні, якого не було з часів Другої світової війни. Державний борг в країнах, що розвиваються знаходиться на рівні, який був під час боргової кризи в 1980-х. У країнах з низьким рівнем доходу заборгованість різко збільшилася за останні п'ять років», – повідомила Георгієва.
Очільниця МВФ вважає, що зростання світових зобов'язань багато в чому пов'язане з кризою 2008 року, коли приватному сектору надавалась масштабна державна підтримка. Банкам було виділено тоді $1,6 трлн, і вони досі не розплатилися.
З доповіді слідує, що чи не кожна друга країна (43%) вже наражається на ризик «потрапити в критичну ситуацію, пов'язану із заборгованістю, або вже знаходяться в ній».
Георгієва під час виступу запропонувала варіанти вирішення проблеми для країн, що розвиваються.
«По-перше, нам треба забезпечити,щоб позики були більш стійкими. Це значить, що треба діяти обережно під час отримання нового боргу,звертаючи більше уваги на залучення інвестицій, заснованих на акціях, таких як прямі іноземні інвестиції; збільшення податкових надходжень та посилення боротьби з бюрократією та корупцією», – розповіла вона.
«По-друге, нам треба забезпечити більш прозору практику запозичень та кредитування. У багатьох країнах є можливість значною мірою укріпити інститути, які реєструють, відслідковують та повідомляють про заборгованість», – додала Георгієва.
«По-третє, ми маємо заохочувати кращу співпрацю між країнами,які беруть у борг та кредиторами. Це значить спільну робота з покращення розкриття інформації про боргові контракти,що може допомоги знизити ризики та підвищити підзвітність», – підсумувала глава МВФ.
Нагадаємо: в жовтневому огляді МВФ «Перспективи світової економіки» (World Economic Outlook) МВФ понизив прогноз росту світової економіки на 2019 рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].