Захворіло у світі
5,717,575
Померло у світі
356,213
Вилікувалось у світі
2,367,777
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Українці переплачують за товари та послуги через низьку конкуренцію в економіці – Мілованов

Українці переплачують за товари та послуги через низьку конкуренцію в економіці – Мілованов

Для вирішення даних проблем, планується підвищити конкуренцію в два рази в п'яти проблемних галузях

Українці переплачують за товари та послуги через низьку конкуренцію в економіці – Мілованов
Тимофій Мілованов
Фото: УНІАН

Українці переплачують за товари та послуги через низьку конкуренцію в економіці. Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Мілованов

За словами міністра, згідно з даними останніх проведених досліджень структурних передумов конкуренції в Україні (2016 рік) на ринки зі сприятливою для конкуренції структурою припадало 43,4% загального обсягу реалізації продукції (товарів, робіт і послуг), і майже стільки ж – 43% – на ринки з несприятливою для конкуренції структурою.

«Ситуація погіршується. Конкретні приклади: на ринку коров’ячого молока, що реалізується селянами для промислової обробки, на регіональному рівні (результат – зменшується поголів’я корів у домогосподарствах) та на ринку оптової та роздрібної торгівлі тютюновою продукцією» – написав Мілованов.

За його словами, для вирішення даних проблем, планується підвищити конкуренцію в два рази в п'яти проблемних галузях. А саме у енергетиці, агропромисловому комплексі, тютюновій галузі, спиртовій галузі та на ринку мінеральних добрив.

«Що вже зроблено? В спиртовій галузі буде демонополізація та приватизація. Змінено керівництво ДП Укрспирт. Президент подав законопроект про демонополізацію галузі. Більше можно дізнатись з прес-релізу та відео наради з президентом Зеленським в Тернопілі минулого тижня», – відмітив Мілованов.

Також він розповів, що у тютюновій галузі створено робочу групу з бізнесом та урядом з вирішення проблем галузі. Вчора Президент зеленський провів зустріч з бізнесом. 

«Домовились, що табачні компанії відновлюють виробництво, а уряд і галузь готують меморандум який вирішує питання детінізації, боротьби з контрафактом, а також демонополізації та створення рівних правил гри», – коментує міністр.

Нагадаємо: тютюнова компанія «British American Tobacco Україна» має намір відновити виробництво на своїй фабриці в Прилуках 8 листопада. 

Раніше Mind писав, що уряд обговорить закриття «В.А.Т-Прилуки» із виробниками цигарок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті