Захворіло у світі
932,605 осіб
Померло у світі
46,809 осіб
Вилікувалось у світі
193,177 осіб
Захворіло в Україні
794 особи
Померло в Україні
20 осіб
Вилікувалось в Україні
13 осіб
Суд ООН в Гаазі підтвердив свою юрисдикцію у розгляді позову України до РФ

Суд ООН в Гаазі підтвердив свою юрисдикцію у розгляді позову України до РФ

Своїм рішенням суд відхилив заперечення Росії, яка вимагала закрити справу

Суд ООН в Гаазі підтвердив свою юрисдикцію у розгляді позову України до РФ

Міжнародний суд ООН в Гаазі відхилив усі заперечення Російської Федерації щодо юрисдикції у справі щодо порушення РФ Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Про це повідомляє Інтеракс-Україна.

Рішення про це оголошено судом сьогодні.

У частині порушення РФ Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму суд 13 голосами проти трьох відхилив заперечення російської сторони про відсутність юрисдикції розглядати справу і вирішив прийняти до розгляду по суті вимоги України.

Суд також відхилив заперечення РФ про відсутність юрисдикції у частині порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 

Це рішення означає, що Міжнародний суд ООН розглядатиме справу по суті. При цьому міждержавна суперечка через порушення конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму розглядатиметься вперше.

Нагадаємо: Україна ініціювала позов проти Росії на початку 2017 року і вимагала відшкодувати збитки за систематичні порушення обох згаданих конвенцій.

У квітні 2017 року Міжнародний суд ООН визнав свою юрисдикцію у справі України проти Росії, попри наполягання Москви, що він не має повноважень розглядати вимоги Києва. Судді, зокрема, проаналізували, чи виконав Київ усі процедурні вимоги конвенцій і констатували, що всі спроби України розв'язати спірні питання шляхом переговорів були марними.

Додамо, що тоді першу вимогу України – вжити термінових заходів, аби зобов'язати Росію виконувати вимоги Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, – суд відхилив. На думку суддів, Україна не надала достатніх і правдоподібних доказів, що російська сторона мала на меті вбивство цивільних осіб на Донбасі або знала про відповідні наміри. Натомість вимогу України змусити Росію виконувати положення Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації у квітні 2017 року було задоволено. Суд розпорядився вжити термінових заходів для забезпечення прав кримських татар мати власні представницькі інституції, включно з Меджлісом. Заборону Меджлісу кримськотатарського народу суд визнав порушенням конвенції. Крім того, Росія має забезпечити українцям в Криму право навчатися українською мовою.

Раніше Mind писав, що в Гаазі пройшли слухання за позовом України проти Росії про порушення морського права.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію