Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Президент Болівії Ево Моралес оголосив про відставку та нові вибори під тиском протестів

Президент Болівії Ево Моралес оголосив про відставку та нові вибори під тиском протестів

Він також погодився на перезавантаження виборчої комісії, яку критикували протестувальники

Президент Болівії Ево Моралес оголосив про відставку та нові вибори під тиском протестів
Ево Моралес Айма
фото www.flickr.com/photos/unisvienna/6830300726

Президент Болівії Ево Моралес Айма заявив про складання повноважень глави держави, його заява транслювала радіостанція Pio Doce.

Прохання про відставку направлено болівійському парламенту.

Як повідомляє DW із посиланням на місцеві ЗМІ,  Моралес погодився на проведення повторних президентських виборів та перезавантаження виборчої комісії під тиском масових акцій протесту, що тривають у країні з кінця жовтня.

«Болівійці мають отримати можливість на нових виборах демократичним шляхом визначити керівництво країни», – сказав він.

Також президент пообіцяв змінити склад виборчої комісії, критика на адресу якої також лунала з боку протестувальників.

Напередодні демонстранти, що виступають проти офіційних результатів виборів у країні, захопили центральні офіси двох державних ЗМІ, а болівійська поліція відмовилися нести службу біля президентського палацу. Щонайменше у трьох містах правоохоронці приєдналися до демонстрантів.

Також ще у суботу Моралес закликав до «термінових» переговорів з опозицією, а також висловив прохання до Папи Римського Франциска І взяти участь у врегулюванні ситуації. Хоча раніше він назвав те, що відбувається в країні, «державним переворотом».

Вибори глави Болівії відбулися 20 жовтня. Попередні результати, оприлюднені ввечері того ж дня, вказували на можливість другого туру. Однак 21 жовтня, після опрацювання 95% протоколів, виборча комісія повідомила, що чинний президент Ево Моралес отримує 46,87 відсотка голосів, а його суперник Карлос Меса, який обіймав пост глави держави з жовтня 2003 по червень 2005 року, – 36,73%.

За законодавством Болівії, якщо один з кандидатів набрав понад 40 %голосів, а розрив з наступним кандидатом становить понад 10%, від другого туру відмовляються і оголошують переможця виборів.

Меса заявив про «шахрайство» і наголосив, що не має наміру визнавати результати голосування. Відтоді у країні тривають масові протести.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті