«Нафтогаз» домігся арешту рахунків емітенту бондів «Газрому» в єнах

«Нафтогаз» домігся арешту рахунків емітенту бондів «Газрому» в єнах

Українська сторона намагається стягнути з «Газпрому» кошти за недопоставку обсягів газу для транзиту в різних юрисдикціях

«Нафтогаз» домігся арешту рахунків емітенту бондів «Газрому» в єнах
фото УНІАН

НАК «Нафтогаз України» домоглася арешту рахунків SPV-компанії єврооблігацій «Газпрому» в японських єнах – GazAsia Capital S.A. Про це повідомляється в меморандумі нового випуску єврооблігацій «Газпрому», передає «Інтерфакс-Україна».

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж зобов'язав «Газпром» доплатити «Нафтогазу» $4,63 млрд за недопоставку обсягів газу для транзиту. З урахуванням того, що раніше суд підтвердив борг української сторони за постачання газу на $2,018 млрд, за результатами двох арбітражів – на поставку і транзит – «Газпром» повинен доплатити «Нафтогазу» $2,56 млрд. «Газпром» ці рішення оскаржить, але українська сторона не хоче чекати розгляду апеляції і намагається стягнути ці кошти в різних юрисдикціях.

15 лютого 2019 року судовий пристав ухвалив заборонити ряду компаній, в тому числі філіям найбільших банків в Люксембурзі і Gaz Capital S.A. (Емітент колишньої основної програми євробондів «Газпрому»), здійснювати платежі на користь «Газпрому». Це рішення фактично зупинило активність «Газпрому» на публічному ринку запозичень до реєстрації нової програми.

У новому меморандумі вперше повідомляється: «Нам також відомо про наказ судового пристава, що забороняє GazAsia Capital S.A. здійснювати платежі на користь «Газпрому».

Ця SPV розмістила 10-річні бонди на 65 млрд єн в грудні 2018 року.

Невигідні «Газпрому» рішення люксембурзьких судів змусили концерн реєструвати програму бондів в іншій юрисдикції. Була обрана Великобританія, суди якої захистили активи «Газпрому» від позовів «Нафтогазу». Нової SPV стала британська Gaz Finance plc.

У червні цього року рейтингове агентство S&P Global Ratings відкликало рейтинг програми GazAsia Capital S.A. на прохання «Газпрому».

Меморандум інформує, що 15 квітня 2019 року «Газпром» звернувся в люксембурзький суд з проханням оскаржити арешт і приєднатися до процесу.

«Суд відхилив клопотання «Газпрому». Хоча рішення суду по «Газпрому» не було вручено, «Газпром» оскаржив це рішення. Слухання апеляції призначено на січень 2020 року», – йдеться в меморандумі.

Крім того, в травні 2019 року люксембурзький суд виніс рішення про визнання і приведення у виконання рішення про виплату «Нафтогазу» по транзитному спору. «Газпром» звернувся з клопотанням про скасування рішення, апеляційна інстанція прийняла клопотання «Газпрому» – дата слухань поки не призначена.

Раніше повідомлялось, що «Нафтогаз» вимагає в «Газпрому» переглянути транзитний тариф.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті