Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Топ-10 країн, де вживають найбільше алкоголю

Топ-10 країн, де вживають найбільше алкоголю

Традиційно в рейтинг входять країни, де алкогольна промисловість одна з головних

Топ-10 країн, де вживають найбільше алкоголю
фото pixabay.com

Експерти склали рейтинг країн, де споживання алкоголю на душу населення виявилося найбільш високим. Дослідження опублікувала Організація економічного розвитку та співробітництва.

1. Литва, як і раніше, залишається світовим лідером за вживанням алкоголю. Тут в середньому п'ють по 12,3 літра спиртних напоїв на рік.Масова еміграція, зубожіння, неможливість знайти роботу і прогодувати сім'ї спонукають населення шукати вихід в алкоголі, зазначається в дослідженні. П'ють не через задоволення чи любов до спиртного – п'ють через великі проблем, вважають експерти.

2. Австрія – 11,8 л. За даними Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), населення Австрії в рік випиває чистого алкоголю більше, ніж в середньому по Євросоюзу. Згідно з опитуваннями, молодше населення країни схильне рідше вживати алкогольні напої, ніж старше покоління, однак вони випивають більше за один раз.

3. Франція – 11,7 л. Вважається одним зі світових центрів виробництва якісного вина, коньяку та інших алкогольних напоїв.  Однак ця країна входить в топ-3 країн за кількістю смертей, так чи інакше пов'язаних з вживанням алкоголю. Вино тут вживають в будь-який час доби.

4. Чехія – 11,6 л. За даними статистики, на алкогольну залежність у Чехії страждає від 300 000 до 700 000 чоловік з 10 млн населення. При цьому кількість дітей і жінок, які вживають алкоголь, зростає. Уряд вводить все нові обмеження і підвищує акцизи.

5. Люксембург – 11,3 л. Згідно з даними ВООЗ, проблема згубного вживання алкоголю особливо гостро стоїть серед чоловічого населення, зачіпаючи 47,4% чоловіків і лише 14,4% жінок; ця форма вживання найбільш поширена в країнах Балтії, Чехії та Люксембурзі.

6. Латвія і Ірландія – по 11,2 л. 6. Вживання алкоголю в Латвії за останні роки помітно збільшилося. Жителі Латвії люблять не тільки пиво, але й міцні алкогольні напої. Між тим паби є частиною національної ірландської культури. Це заклад, який має ліцензію на продаж спиртних напоїв, які прийнято вживати, «не відходячи від каси». Традиційний алкогольний напій, що подається в таких закладах, – це ірландське пиво. Крім цього, тут можна зустріти ель або сидр.

7. Росія та Угорщина. В середньому росіяни та угорці випивають 11,1 л алкоголю на рік, йдеться в доповіді. Угорщина славиться своїми знаменитими виноградниками. Однак за популярністю в цій державі першу сходинку займає пиво: йому віддають перевагу 54% населення.

8. Німеччина – 10,8 л. У Німеччині кожен п'ятий чоловік і кожна дванадцята жінка регулярно знімають стрес за допомогою алкоголю. Одним з найпопулярніших напоїв в цій країні є пиво, однак не відстає і вино. Вважається, що в країні близько півтора мільйона чоловік страждають від алкоголізму.

9. Португалія – 10,7 л. Португальці п'ють головним чином пиво і вино, в великих кількостях, стабільно входячи в першу світову десятку країн за вживанням алкоголю. Алкогольна індустрія – одна з головних промисловостей цієї країни.

10. Польща – 10,6 л. Польща піднімається в подібних рейтингах за останні роки. Поляки – великі любителі вечірок, і в міру того, як зростає купівельна спроможність населення, збільшується і рівень вживання алкогольних напоїв.

Україна, як зазначається, не ввійшла навіть у топ-45 рейтингу за версією ОЕСР, що є швидше позитивним показником.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті