Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Гендиректор Uber визнав, що помилявся, назвавши вбивство Хашоггі «випадковою помилкою»

Гендиректор Uber визнав, що помилявся, назвавши вбивство Хашоггі «випадковою помилкою»

Саудівська Аравія – великий акціонер Uber, яка володіє значною часткою акцій

Гендиректор Uber визнав, що помилявся, назвавши вбивство Хашоггі «випадковою помилкою»
Twitter @dara khosrowshahi

Генеральний директор сервісу онлайн-таксі Uber Дара Хосровшахі заявив у понеділок, що вбивство журналіста Джамала Хашоггі в минулому році і причетність Саудівської Аравії не може бути виправдано, і що він помилявся, називаючи вбивство просто «помилкою», пише Reuters.

Дара Хосровшахі відмовився від своїх слів, сказаних в інтерв'ю виданню Axios, в якому він порівняв вбивство журналіста Washington Post саудівськими агентами в стамбульському консульстві королівства зі смертельними наслідками, викликаними аварією одного з автомобілів його компанії, коли під колесами авто на автопілоті загинула жінка.

«Це серйозна помилка. Ми теж допустили помилки, пов'язані з автомобілями на автопілотах, і ми припинили тестування, і ми одужуємо після цієї помилки, – говорив Хосровшахі в інтерв'ю. – Тому я думаю, що люди роблять помилки. Це не означає, що їх ніколи не можна пробачити. Я думаю, що вони розкаюються...»

Пізніше Хосровшахі написав у Twitter: «Немає ніякого прощення або забуття того, що трапилося з Джамалом Хашоггі, і я помилявся, називаючи це «помилкою» Інвестори чудово знають про мої погляди, і мені шкода, що в інтерв'ю я не озвучив їх більш чітко».

Вбивство Хашоггі викликало глобальний скандал, що заплямував імідж наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бен Салмана.

ЦРУ і деякі західні уряди заявили, що саме наслідний принц наказав вбити Хашоггі. Принц Мухаммед заперечував це.

Відповідаючи на питання про причетність наслідного принца, Хосровшахі сказав: «Я не читав цю частину звіту ЦРУ, але я думаю, що з точки зору Саудівської Аравії, вони такі ж інвестори, як і будь-які інші».

Саудівський державний фонд добробуту PIF придбав 5% акцій Uber в 2016 році на суму $3,5 млрд. Глава саудівського фонду входить в раду директорів Uber.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті