Суд заочно арештував фігурантів справи «Роттердам+»
Йдеться про екс-голову НКРЕКП Дмитра Вовка й екс-заступника начальника управління енергоринку НКРЕКП Володимира Бутовського

11 листопада Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) заочно заарештувала колишнього голову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, (НКРЕКП), Дмитра Вовка й екс-заступника начальника управління енергоринку НКРЕКП Володимира Бутовського. Про це повідомляє прес-служба САП.
«Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила апеляційні скарги прокурора САП і обрала для колишніх голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та заступника начальника управління енергоринку НКРЕКП запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою», – йдеться в повідомленні.
Апеляційна палата ВАКС скасувала рішення суду першої інстанції, якими було відмовлено прокурорам САП та детективам НАБУ в задоволенні клопотань про обрання вказаним особам запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою у зв'язку з міжнародним розшуком.
Нагадаємо: 18 вересня 2019 року апеляційна палата постановила рішення про надання дозволу на затримання з метою приводу для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою колишнього заступника начальника управління енергоринку НКРЕКП. Аналогічне рішення стосовно екс-голові НКРЕКП було прийнято у серпні 2019 року.
Mind також повідомляв, що детективи НАБУ 8 серпня 2019 року повідомили про підозру шести особам у справі «Роттердам+», зловживання яких завдали понад 18,8 млрд грн збитків.
Пізніше САП подали апеляцію на рішення Солом’янського районного суду щодо обрання запобіжних заходів підозрюваним у справі «Роттердам+». Апеляція стосувалася екс-начальника управління енергоринку НКРЕКП Тараса Равенка та чинного директора ДП «Оператор ринку» Володимира Євдокімова, який у період запровадження «Роттердам+» був членом НКРЕКП.
Згодом двох колишніх співробітників ДТЕК, що також є підозрюваними у справі, було відпущено під заставу.
Більше про справу «Роттердам+» читайте в матеріалі Mind : «Хто і як «шив» «Роттердам+» і чому ніхто не понесе жодної відповідальності» .
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].