Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
«Північний потік – 2» буде завершений цього року – глава Wintershall Dea

«Північний потік – 2» буде завершений цього року – глава Wintershall Dea

Будівництво магістралі може відновитися після закінчення місяця (відведеного на можливі оскарження) з моменту видачі дозволу Данією

«Північний потік – 2» буде завершений цього року – глава Wintershall Dea
фото www.nord-stream2.com

Будівництво газопроводу «Північний потік – 2» завершиться цього року, упевнений голова правління Wintershall Dea Маріо Мерен. Про це він заявив у бесіді з журналістами, передає Інтерфакс-Україна.

Коментуючи отримане наприкінці жовтня останнє узгодження на будівництво – від Данії, він сказав: «Дозвіл Данії – це остання ланка, тепер проект має всі дозволи. Якщо не помиляюся, данська частина 140 км (280 км по двом ниткам. – Mind)».

«Я впевнений, що будівництво буде закінчено цього року. Звичайно, зимові умови на Балтиці важкі, але в нас є досвід зимових робіт у Північному морі та Норвезькому морі».

Нагадаємо: процес отримання заявки в данській юрисдикції тягнувся більше двох років – з квітня 2017-го. Наприкінці минулого місяця Данське енергетичне агентство схвалило будівництво «Північного потоку – 2» і видало відповідний дозвіл оператору Nord Stream 2. Від цього рішення Данії залежало, чи буде перенесено в часі запуск газопроводу,

До теперішнього моменту в останніх чотирьох юрисдикціях не тільки отримані дозволи, але і практично побудована траса магістралі. Наразі вже укладено понад 2100 км двох ниток газопроводу. Будівництво магістралі може поновитися після закінчення місяця (відведеного на можливі оскарження) з моменту видачі дозволу.

Нещодавно стало відомо, що німецькі коаліційні партії ХДС/ХСС і СДПН розробили закон, що має захистити газопровід «Північний потік – 2» від обмежень, які вводить нова газова директива Європейського Союзу, і захистити інвестиції німецьких компаній у проект.

Утім, Бундестаг не зміг проголосувати за внесений федеральним урядом законопроект про «поширення правил внутрішнього ринку газу на трубопроводи між державами-членами ЄС та державам – не членами ЄС» через відсутність кворуму. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті