Концентрація шкідливих речовин залежить від метеорологічних умов – Держдпродспоживслужба

Концентрація шкідливих речовин залежить від метеорологічних умов – Держдпродспоживслужба

Минулого року найбільші рівні забруднення повітря реєструвалися з червня по серпень, в інші роки спостерігалася подібна ситуація і в інші періоди

Концентрація шкідливих речовин залежить від метеорологічних умов – Держдпродспоживслужба
Фото: pixabay.com

Показники забруднення  повітря у Києві станом на 2019 рік, по відношенню до попередніх років не покращилися і мають тенденцію до зростання. За даними Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захиту споживачів (Держдпродспоживслужба) останні два тижні (від 23 жовтня).

У держслужбі заявили, що на концентрацію шкідливих речовин у повітрі суттєво впливать метеорологічні умови. Через інверсії у вересні та жовтні рівень забруднення підвищувався. Повітря у Києві найбільше забруднене діоксидом азоту та формальдегідом, в окремі місяці – оксидом вуглецю  (СО), оксидом азоту, завислими речовинами та фенолом.

Джерела викидів: автотранспорт, котельні, сміттєспалювальні заводи, споруди призначені для пічного опалення, пожежі, тощо. Станом на 24 жовтня 2019 року перевищення середньодобових концентрацій оксиду вуглецю на всіх постах не фіксувалися.

Головне управління Держдпродспоживслужби Києва щороку звертає увагу на проблему забруднення повітря. В листах до органів місцевої влади з пропозиціями щодо заходів стосовно зменшення накопичення шкідливих речовин в приземному шаріі атмосфери та зменшення впливу на здоров'я.

На місцевому рівні такими заходами можуть бути: обмеження руху автотранспорту на центральних вулицях міста, особливо вантажного. Забезпечення безперервного автотранспортного руху на центральних автомагістралях попередлження накопичення автотранспоту на перехрестях утвоорення заторів

Також варто забезпечити щоденний полив автошляхів, прибудинкові території і зелені зон біля будинків у спекотну погоду.

Одним з важливих запобіжних заходів є недопущеення неорганізованого спалювання відходів будь-яких матеріалів, розведення багаття на відкритому повітрі на міських і приміських територіях.

Також для зниження рівня забуднення атмосферного повітря, в місті необхідно передбачати заходи планувального, технологічного, санітарно-технічного і організаційного характеру. У держслужбі заявили, що у разі погіршення ситуації вони негайно повідомляють населення та Киїіську держадмінстрацію.

Минулого року найбільші рівні забруднення повітря реєструвалися з червня по серпень, в інші роки спостерігалася подібна ситуація і в інші періоди.

Високий вміст шкідливих речовин у повітрі фіксується в районі Бессарабської площі, проспекту Перемоги, Деміївської площі, вулиць Довженко, Скляренка, бульвару Лесі Українки та Оболонського проспекту.

Нагадаємо: наприкінці жовтня цього року Державна служба з надзвичайних ситуацій  повідомила про незначне перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин у повітрі у Дніпрі, Кривому Розі, Одесі, Львові та Кам’янському. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті