Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Росіяни хотіли домовитися з США «обміняти Україну на Венесуелу» - дипломат

Росіяни хотіли домовитися з США «обміняти Україну на Венесуелу» - дипломат

Хілл назвала президентську владу в Україні дуже слабкою

Росіяни хотіли домовитися з США «обміняти Україну на Венесуелу» - дипломат
фото pixabay.com

Колишній старший директор з питань Європи та Євразії Ради національної безпеки США Фіона Хілл розповіла про намагання Росії вирішити з США «українське питання» за рахунок Венесуели. Дипломат дала свідчення в Конгресі 14 жовтня в рамкань слухань щодо імпіченту президента Трампа, ініційованого демократами. Пізніше стенограму цієї розмови було оприлюднено на сайті установи.

Фіона Хілл розповіла, що в той час, як вона прийшла в адміністрацію в 2017 році, між полтиками точилися гострі суперечки щодо того, як США мають допомогти Україні боротися з російською агресією на Донбасі. На той час політична допомога надходила тільки від Німеччини та Франції, а США були в стороні від Мінського процесу, однак обговорювалося надання Україні військової допомоги, а також способи зробити Україну більш незалежною від російського газу.

«Ми були занепокоєні стабільністю українського уряду, роллю олігархів у ньому. Президентська влада була дуже слабка. Було, звісно, багато корупції. Це як стандарт для більшості республік колишнього Радянського Союзу. Багато з них мали слабке місцеве управління в радянській структурі, і коли вони отримали незалежність, вони не були добре підготовлені до того, щоб стати незалежними країнами, тож приватні інтереси доклали чимало зусиль, щоб проникнути в усі структури влади. Це сталося і в Росії», – розповіла Хілл, зазначивши, що в її обовʼязки входило контролювати політику, яка здійснюється щодо України з боку Держдепу.

За її словами, процеси формування тіньової американської політики щодо України почалися тоді ж, коли у Венесуелі тривали заворушення проти президентства Ніколаса Мадуро. Вона зазначила, що росіяни натякали на те, що США мають їм не перешкоджати здійснювати військове втручання у Венесуелу замість України.

«І в той конкретний момент росіяни давали дуже помітний сигнал, що хочуть якоїсь дивної домовленості про «обмін» Венесуели на Україну. Іншими словами, якщо ми хотіли… тримати Росію подалі від нашого двору (бо вона вже вислала кількасот спецслужбовців для захисту уряду Венесуели і попередження військового втручання США), то в той же час росіяни мали свою версію подій: ...мовляв, ви (США – ред.) самі на нашому дворі (в Україні – ред.)», – розповіла Хілл.

Дипломат зазначила, що Рада нацбезпеки США доручила їй передати Росії, що такі домовленості є неприйнятними.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті