Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Опозиційні партії відмовилися підтримати законопроєкт про ринок землі

Опозиційні партії відмовилися підтримати законопроєкт про ринок землі

Також законопроєкт не підтримали у Всеукраїнській аграрній раді

Опозиційні партії відмовилися підтримати законопроєкт про ринок землі
Володимир Зеленський
Фото: УНІАН

Політичні партії, крім «Слуги народу» та «Голосу» запевнили, що не будуть підтримувати законопроєкт про ринок землі. Про це повідомляє Економічна правда.

У партії «Голос» зазначили, що виступають за зняття мораторію на землю та цивілізований вільний ринок землі, основним бенефіціаром якого повинен стати український фермер та українські громадяни.

«Але перш, ніж ми приймемо рішення про підтримку чи не підтримку законопроектів, монобільшість повинна визначитись з концепцією реформи ринку землі – поки що її не розуміють не тільки селяни, але й більшість депутатів. І ця концепція, і законопроекти змінюються щотижня», – зазначається у відповіді «Голосу».

За даними джерела з партії, на 8 листопада в «Слузі народу» нарахували близько 190 депутатів, які готові були голосувати «за». Ще 8-10 мажоритарників також підтвердили, що будуть підтримувати.

«Наразі перед голосуванням ситуація десь 50 на 50, але мені здається, що все таки 45 на 55 не на користь законопроєкту», – заявив один з депутатів «Слуги» після ранкової зустрічі з президентом. 

У понеділок, 11 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що питання продажу землі іноземцям буде вирішено на референдумі.

За словами надепів після зустрічі з президентом перед голосуванням за законопроєкт, Зеленський заявив, що «протести розганяє лише одна людина», маючи на увазі, ймовірно, олігарха Ігоря Коломойського.

Він визнав, що такі заходи опонентів все одно діють, і саме через ризики поширення протестних настроїв він запропонував провести референдум щодо продажу землі іноземцям.

«Іноземці та компанії, що мають серед засновників іноземців, отримають право купувати українські земельні ділянки тільки у випадку, якщо на це буде дана згода народу України на Всеукраїнському референдумі. Відповідний пункт буде міститися в законі», – заявив під час відео-звернення Зеленський.

Для іноземців, які орендують землю або є її власниками в Україні, це означає, що вони не зможуть придбавати землю одночасно з українськими компаніями.

«Якщо ми не зможемо купувати ті поля, що зараз обробляємо, то це фактично конфіскація. Бо для українських учасників ринок відкриється і вони зможуть придбати землю, а ми ні, хоч ми працюємо в Україні вже 11 років», – заявив генеральний директор «Волинь Агро» Максим Городов. Компанія, яку очолює Городов, входить до групи компаній «Агропросперіс» і контролюється американським інвестфондом NCH Capital.

За його словами, такими заявами нова влада начебто пiдтримує iноземнi iнвестицiї, а насправдi масово виводить з ринку тих, хто тут вже давно працює.

Зрештою, не зважаючи на заяви влади обмежити доступ іноземців до ринку, запропонований сценарій все одно не влаштовує ряд фракцій та завзятих противників запропонованої командою Зеленського концепції земельної реформи – Всеукраїнську аграрну раду. У понеділок, 11 листопада, Всеукраїнська аграрна рада організовувала акцію протесту  під лозунгами «Ні продажу України», що проходила в 13 регіонах.

Раніше повідомлялося, що у Мінекономрозвитку розповіли, що один гектар української землі буде коштувати в середньому $2200.

Нагадаємо: раніше голова комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної ради Микола Сольський заявив, що за п'ять років земельна реформа може принести мільярди доларів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті