На інвентаризацію 2 місяці – Київ взявся за «хрущівки»

На інвентаризацію 2 місяці – Київ взявся за «хрущівки»

За даними Київради понад 9 млн кв.м житлового фонду столиці – в аварійному стані, до реновації хочуть залучати інвесторів

На інвентаризацію 2 місяці – Київ взявся за «хрущівки»
Фото УНІАН

Київська міська рада на засіданні 12 листопада постановила протягом двох місяців провести повну інвентаризацію застарілого житла для подальшої реконструкції чи реновації. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

За підрахунками Міністерства регіонального розвитку понад 3 000 київських будинків відносяться до «застарілого житлового фонду», більшість з них – це «хрущівки»

«В Києві непридатним для проживання або аварійним є 9 млн кв.м такого житла, тобто шоста частина будинків. Основну масу об'єктів застарілого житлового фонду складають так звані «хрущівки», термін експлуатації яких однозначно збіг», – зазначила ініціатор рішення, депутат Київради Ольга Балицька.

Інвентаризацію застарілого житлового фонду мають завершити за два місяці (до 12 січня 2020 року), це стане першим етапом підготовки до подальшого ремонту та перебудови старих багатоповерхівок.

До процесів реновації столичного житлового фонду у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіонбуд) планують залучати інвесторів.

У коментарі  РБК-Україна експерт у сфері девелопменту та будівництва Назар Бенч зазначив, що загалом «хрущівки» займають сотні гектарів столичної землі, та забудовники не поспішають претендувати на ці території – бояться, що третину доведеться віддати переселеним мешканцям «хрущівок».

Нагадаємо, у липні цього року Мінрегіонбуд анонсував новий законопроєкт «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», згідно з яким жителів будинків, що підлягають реконструкції та реновації мають відселяти в житло в тому ж районі.

За чинним законодавством реновація будинку можлива лише за згодою 100% усіх його мешканців. Натомість новий проект закону пропонує зменшити цю цифру до 75%.

За словами Назара Бенча, наразі оновлений законопроект досі перебуває на стадії доопрацювання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію