Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Реконструкція застарілого житла можлива при згоді 75% власників – Мінрегіон

Реконструкція застарілого житла можлива при згоді 75% власників – Мінрегіон

Мінрегіон минулого року прийняв рішення розробити новий ефективний законопроект пов’язаний із реконструкцією застарілого житла

Реконструкція застарілого житла можлива при згоді 75% власників – Мінрегіон
Фото: pixabay.com

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропонує встановити нову вимогу щодо згоди мешканців будинку на проведення реконструкції – не менше 75% власників квартир та іншого нерухомого майна в межах кварталу. Про це повідомляє Мінрегіонбуд.

“Сьогодні у діючому законі 2006 року щодо реконструкції застарілого житла прописана обов’язкова згода 100% мешканців будинку. Тобто відмова навіть одного жителя, який прописаний у квартирі такого будинку, виключає можливість проведення реконструкції. Навіть якщо вся решта жителів повністю підтримує це рішення. Це не зовсім правильно. Крім того, коефіцієнт відшкодування за старе житло становить 1,5. Тобто при переїзді в новий будинок вам повинні дати квартиру на 50% більше. Це стало основною причиною того, що реновація застарілого житла в Україні так і не змогла розпочатися на практиці”, – пояснив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе.

Лев Парцхаладзе повідомив, що минулого року Мінрегіон прийняв рішення розробити новий ефективний законопроект, який би врахував попередній досвід та містив максимальну кількість рішень проблемних питань, пов’язаних із реконструкцією застарілого житла. 

“Ми провели декілька відкритих круглих столів за участю широкого кола фахівців, експертів, громадськості, у тому числі жителів таких будинків. Адже питання дійсно важливе і потребує публічного обговорення для прийняття виважених спільних рішень, які мають відобразитися в новому законі. Найважливіше – щоб були враховані інтереси мешканців таких будинків і створені всі сприятливі умови, щоб реконструкція нарешті змогла розпочатися на практиці”, – додав Парцхаладзе.

Для прийняття рішення про реконструкцію багатоквартирного будинку в межах кварталу або мікрорайону необхідна письмова згода щонайменше 75% власників квартир та іншого нерухомого майна в межах кварталу (мікрорайону). Розгляд питання про реконструкцію багатоквартирного будинку в межах кварталу/мікрорайону припиняється у разі незгоди 25% власників. Такий будинок виключається з інвестиційного проекту, а рішення про це доводиться до відома мешканців письмовим повідомленням.

Новий законопроект був розроблений Мінрегіоном спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст “ДІПРОМІСТО” імені Ю. Білоконя та має на меті вирішити максимальну кількість проблемних питань, щоб нарешті розпочати процес реконструкції кварталів застарілого житла на практиці.

Раніше Mind повідомляв про намір Мінрегіону вже з 2020 року заборонити нову забудову в містах, де не оновлені генплани.

Нагадаємо: згідно з новими ДБН влада великих міст повинна окремо затверджувати довгострокову стратегію розвитку транспортної системи

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті