«Газпром» скасував розміщення євробондів через Україну

«Газпром» скасував розміщення євробондів через Україну

Російська компанія боїться ризику втратити гроші в разі атак «Нафтогазу України»

«Газпром» скасував розміщення євробондів через Україну
фото www.flickr.com/photos/oniksfly/3870159613

Російський «Газпром» скасував намічене на цей тиждень розміщення євробондів в швейцарських франках через ризик втратити гроші в разі атак «Нафтогазу України». Про це повідомило «Інтерфаксу» поінформоване джерело.

За його словами, юристи, які займалися організацією угоди не змогли твердо гарантувати, що залучені кошти не будуть втрачені. Він не виключив, що в разі відкриття сприятливого «вікна» компанія може і залучити фінансування найближчим часом, так як нова програма бондів підготовлена ​​і для неї є всі документи та інформаційні матеріали.

В кінці листопада «Газпром» повинен випустити звіт за три квартали по МСФО. Це вимагатиме оновлення емісійних документів до розміщення і в цьому випадку вже компанія не вийде з новими бондами до кінця року, зорієнтував співрозмовник видання.

У минулу п'ятницю «Газпром» опублікував матеріали нової програми бондів нової SPV Gaz Finance PLC з лімітом в 30 млрд євро, включаючи оновлений інформаційний меморандум.

Нагадаємо: раніше Стокгольмський арбітраж зобов'язав «Газпром» доплатити «Нафтогазу» $4,63 млрд за недопоставку обсягів газу для транзиту. З урахуванням того, що раніше суд підтвердив борг української сторони за постачання газу на $2,018 млрд, за результатами двох арбітражних суперечок на поставку і транзит  «Газпром» повинен доплатити «Нафтогазу» $2,56 млрд. «Газпром».як повідомляється, ці рішення оскаржить, але українська сторона не хоче чекати розгляду апеляції і розгорнула полювання на активи «Газпрому» в зарубіжних юрисдикціях.

Останнє розміщення цього рокут «Газпром» провів в лютому (на $1,25 млрд під 5,15% річних). Відразу після того «Нафтогаз» направив на адресу люксембурзьких підрозділів найбільших банків і Gaz Capital S.A. (Емітент старої базової програми євробондів) і GazAsia Capital S.A. (SPV облігацій в японських єнах) повідомлення про арешт будь-якої заборгованості і активів ПАТ «Газпром» в Люксембурзі. Окружний суд Люксембургу 8 липня відхилив скаргу «Газпрому» і підтвердив арешти активів на території країни в рамках примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо: 11 листопада НАК «Нафтогаз України» домоглася арешту рахунків SPV-компанії єврооблігацій «Газпрому» в японських єнах – GazAsia Capital S.A

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті