Туск: Росія для Європи не «стратегічний партнер», а «стратегічна проблема»
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Туск: Росія для Європи не «стратегічний партнер», а «стратегічна проблема»

Голова Євроради також розкритикував пропозицію Макрона, що треба переосмислити відносини з РФ

Туск: Росія для Європи не «стратегічний партнер», а «стратегічна проблема»
Дональд Туск
фото www.flickr.com/photos/eu2017ee/37340826976

Голова Європейської ради Дональд Туск вважає Росію не «стратегічним партнером» Європи, а, навпаки, – її «стратегічною проблемою». Відповідну заяву він зробив, виступаючи перед студентами Європейського коледжу в бельгійському Брюгге, передає DW.

З настанням грудня Туск покине свій пост, тому зараз він підводить своєрідні підсумки свого п'ятирічного перебування на цій посаді. Поляка Туска на чолі Європейської ради змінить екс-прем'єр Бельгії Шарль Мішель.

«Мені доводилося публічно нагадувати оточуючим майже щотижня, що Росія – не наш «стратегічний партнер», а наша «стратегічна проблема, – зазначив Туск. – Мене навіть назвали «фанатиком однієї ідеї» за те, що я так зосередився на цьому предмету . Але врешті-решт підхід виправдав себе», – вважає він.

Дональд Туск піддав гострій критиці президента Франції Еммануеля Макрона, який нещодавно в інтерв'ю виданню The Economist запропонував переосмислити відносини з РФ.

«Коли я чую слова Макрона, що «ми повинні переглянути нашу позицію щодо Росії, переосмислити наші стратегічні відносини», я можу тільки висловлювати надію, що цього не станеться за рахунок наших спільних мрій про незалежну Європі», – підкреслив Туск.

«У тому ж інтерв'ю для The Economist президент Макрон каже, що розділяє погляди (прем'єра Угорщини – ред.) Віктора Орбана на цю проблему, і сподівається, що Орбан допоможе переконати поляків змінити свою позицію щодо Росії, – нагадав Туск. – Але не мене, Емманюель».

Голова Євроради також висловив упевненість, що суверенний статус Європи неможливий без стабільних Балкан, інтегрованих в Євросоюз.

Нагадаємо: влітку на саміті G7 в Біарріці президент США Дональд Трамп посварився зі своїми колегами з «великої сімки», вимагаючи повернути Росію в цю групу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло