Захворіло у світі
20,643,028
Померло у світі
749,764
Вилікувалось у світі
12,846,169
Захворіло в Україні
86,140
Померло в Україні
1,992
Вилікувалось в Україні
46,216
Слідча группа: сепаратисти «ЛНР-ДНР» отримували вказівки з Кремля, зокрема від Шойгу

Слідча группа: сепаратисти «ЛНР-ДНР» отримували вказівки з Кремля, зокрема від Шойгу

Лідери сепаратистів регулярно їздили в Москву, щоб проконсультуватися з ФСБ і ГРУ

Слідча группа: сепаратисти «ЛНР-ДНР» отримували вказівки з Кремля, зокрема від Шойгу
фото Shutterstock

Міжнародна об'єднана слідча група (JIT), що займається розслідуванням авіакатастрофи MH-17 в небі над Донбасом у 2014 році, попросила можливих свідків дати свідчення про можливу роль російських чиновників у трагедії, передає «Голос Америки».

Група опублікувала розшифровку нових записів перехоплених розмов з можливими лідерами сепаратистів. Слідчі на основі аналізу переговорів припускають, що лідери т.зв. «ДНР»/«ЛНР» підтримували контакти з російськими чиновниками про військову підтримку.

У розмові на початку липня 2014 року сепаратист із «ДНР» з позивним «Монгол» повідомляє невідомій особі, що в регіон «прибудуть люди з повноваженнями» від міністра оборони Росії Сергія Шойгу. За словами «Монгола», ці люди зміщують з посад місцевих командирів підрозділів і на їх місце ставлять людей з Москви.

Бойовики «ДНР» Олександр Бородай та Ігор Гіркін (Стрєлков) спілкувалися з главою анексованого Криму Сергієм Аксьоновим і помічником президента Росії Владиславом Сурковим.

JIT нагадує про публічні інтерв'ю Гіркіна і Бородая, в яких вони називали себе «добровольцями». Однак, згідно з показаннями свідків, лідери сепаратистів отримували вказівки з Росії.

У наведених розшифровках розмов Бородай, зокрема, стверджує, що «виконує накази і захищає інтереси виключно однієї держави – Російської Федерації».

Кілька колишніх сепаратистів повідомили JIT, що ФСБ і служба військової розвідки ГРУ були залучені в управління «ДНР». Один зі свідків заявив, що лідери сепаратистів регулярно їздили в Москву, щоб проконсультуватися зі своїми контактними особами в ФСБ і ГРУ.

Слідча група також стверджує, що уряд «ДНР» фінансувався за рахунок пожертвувань з Росії. За словами високопоставленого члена «ДНР», майже весь бюджет самопроголошеної республіки був профінансований за рахунок російських коштів.

Нагадаємо, у червні 2019 року прокуратура Нідерландів висунула офіційні звинувачення у вбивстві проти трьох громадян Росії і одного громадянина України, що воювали на боці сепаратистів на сході України. Під підозру потрапили колишній командувач силами донецьких сепаратистів Ігор Гіркін (Стрєлков), його заступник Сергій Дубинський, заступник Дубинського Олег Пулатов і Леонід Харченко. Слідство вважає, що вони несуть відповідальність за організацію доставки зенітно-ракетного комплексу «Бук» з території Росії, з якого був збитий літак «Малайзійських авіаліній».

Один з підозрюваних у цій справі Володимир Цемах був відпущений українським судом і був доставлений в Росію в рамках обміну ув'язненими між Києвом і Москвою. Пізніше його донька заявила, що колишній сепаратист повернувся додому в Донецьку область.

Нагадаємо, Malaysia Airlines виплатила компенсації рідним 5-ти жертв катастрофи MH17.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті