Захворіло у світі
1,196,553 особи
Померло у світі
64,549 осіб
Вилікувалось у світі
246,108 осіб
Захворіло в Україні
1225 осіб
Померло в Україні
32 особи
Вилікувалось в Україні
25 осіб
Реставрація Бессарабського ринку: треба ще 11 млн грн щоб завершити проєкт – директор «Бессарабки»

Реставрація Бессарабського ринку: треба ще 11 млн грн щоб завершити проєкт – директор «Бессарабки»

Ця сума необхідна, щоб запустити проєкт у роботу, загалом же на реставрацію треба $10 млн

Реставрація Бессарабського ринку: треба ще 11 млн грн щоб завершити проєкт – директор «Бессарабки»
Фото УНІАН

Частину ринку планують перетворити на фудкорт з можливістю проводити масові заходи: хочуть встановити сцену, боксерський ринг та навіть весільну арку. Про це розповів директор Бессарабського ринку Микола Ковальчук в інтерв’ю сайту «Хмарочос». 

Рішення про реставрацію будівель Бессарабського ринку у Києві було прийняте ще у 2013 році, втім далі розробки проєкту справа не йде – не вистачає коштів, – заявляє Ковальчук.

Директор Бессарабки каже, що власне роботи з реставрації почнуть не раніше, ніж за 2-3 роки, бо не вистачає фінансування.

«Для того, щоб запустити одразу весь проєкт у роботу, потрібно ще 11 мільйонів гривень. Якщо місто виділить кошти, ми можемо це зробити. А поки розраховуємо лише на прибуток підприємства, тому робимо усе поетапно. Зараз, наприклад, в експертизі проєкт укріплення фундаменту», – каже Микола Ковальчук.

Самі ж роботи з реставрації будівель адміністрація ринку оцінює в $10 млн. Найдорожче обійдеться заміна купола.
Якщо у 2020 році Київрада виділить заплановані 2 млн грн, розробку проєкта мають завершити за два роки.
Керівник ринку розповів, що цього року компанія очікує отримати 8 млн грн прибутку та частину цих коштів направить на розробку проєкту реконструкції, втім прогнозувати цифри на наступний рік складно.

«Дохід ринку на 70% залежить від оренди приміщень, ціни на яку визначає Департамент комунальної власності та депутати КМР. Цього року вони не затвердили знижок, але зазвичай вони становлять 30-50%», – каже він.

За розробленими на сьогоднішній день візуалізаціями  майбутнього ринку «Бессарабку» умовно пропонують розділити: частина (від вулиці Басейної) лишається власне ринком, а частина піде під фудкорт зі сценою, рингом та весільною аркою.

«У нас і так є точки з їжею, але хотілося б зробити більш організований простір та забезпечити місце для проведення подій», – каже Ковальчук.

Він наголошує, що це лише один з можливих варіантів реконструкції ринку. Роботи над офіційним ескізним планом розпочнуться лише наступного року.

Разом з тим, саме на основі цих візуалізацій на Бессарабському ринку цього року вже оновили рибний павільйон. Місця у ньому здаватимуть в оренду через ProZorro.

Як раніше повідомляв Mind, на Бессарабському ринку в якості експерименту запустили систему оплати криптовалютою.utu

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію