Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
Президент підписав закон про відокремлення ГТС, що дає козир Україні в газових переговорах

Президент підписав закон про відокремлення ГТС, що дає козир Україні в газових переговорах

Анбандлінг дає змогу Україні підписати контракт щодо транзиту російського газу

Президент підписав закон про відокремлення ГТС, що дає козир Україні в газових переговорах
фото Shutterstock

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про відокремлення діяльності з транспортування газу (анбандлінг), як того вимагає європейське законодавство, повідомила заступник керівника Офісу президента Юлія Ковалів.

«Закон забезпечує необхідні умови для виконання зобов'язань України по відокремленню діяльності з транспортування газу і забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи відповідно до європейського законодавства», – написала вона в Facebook.

Ковалів підкреслила, що, незважаючи на спроби блокувати і затягувати прийняття рішень, Україна впевнено рухається на шляху до європейської інтеграції і демонструє готовність до сертифікації оператора ГТС відповідно до правил ЄС і Третього енергетичного пакета.

Президент підписав Закон про по відокремлення діяльності з транспортування природного газу (анбандлінг). Закон...

Опубліковано Yuliya Kovaliv Пʼятниця, 15 листопада 2019 р.

Як зазначає «Інтерфакс-Україна», 31 жовтня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №2239-1, необхідний для відділення від «Нафтогазу» діяльності з транспортування природного газу, сертифікації нового незалежного оператора газотранспортної системи (ГТС) і створення умов для укладення транзитного контракту з «Газпромом» за європейськими правилами.

Кабінет міністрів України 18 вересня 2019 року оновив план анбандлінгу «Нафтогазу». Новим оператором буде ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ, 100% «дочка» АТ «Укртрансгаз»), яке з 1 липня 2019 року здійснює функції з технічної експлуатації ГТС і має відповідний персонал.

ОГТСУ буде передано у власність АТ «Магістральні газопроводи України» («МГУ»), 100% акцій якого Кабмін передав в управління Міністерству фінансів. Одночасно держава передасть новому оператору в управління газотранспортну систему терміном на 15 років.

Новий оператор зможе повноцінно запрацювати з 1 січня 2020 року. Нова модель анбандлінга НАК відповідає вимогам Третього енергопакету, що відкриває дорогу для підписання нового транзитного договору у відповідності до європейських правил.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті