Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Уряд провів переговори з МВФ про нову кредитну програму

Уряд провів переговори з МВФ про нову кредитну програму

Напередодні представники місії зустрілися з керівництвом Нацбанку України

Уряд провів переговори з МВФ про нову кредитну програму
Фото: УНІАН

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук та міністерка фінансів Оксана Маркарова зустрілися з керівником місії Міжнародного валютного фонду Роном ван Роденом та економістом місії Габором Пулою. Про це повідомила прес-служба уряду. 

Темою переговорів були умови відкриття нової довгострокової програми розширеного фінансування.

«Україна продемонструвала та продовжує показувати швидку та успішну реалізацію реформ: Парламент у першому читанні прийняв проєкт закону про обіг сільгоспземель, плюс ухвалив закон про анбандлінг. Останній вже підписав президент», – сказано в повідомленні.

Напередодні представники місії Міжнародного валютного фонду провели зустріч з керівництвом Нацбанку України.

Місія МВФ розпочала роботу в Україні 14 листопада. Її представники сподіваються досягти швидких результатів у підписанні нової програми співпраці з Україною.

Нагадаємо: зараз Україна перебуває у короткостроковій кредитній програмі МВФ, яка має завершитися на початку 2020 року. В межах цієї програми країна отримала 1 транш з передбачених трьох.

Востаннє місія МВФ була в Україні у вересні. 18 жовтня в організації повідомили, що повернуть свою місію назад до України найближчим часом. Згодом прем'єр-міністр Олексій Гончарук сказав, що місія МВФ має прибути в Україну приблизно 4 листопада, проте візит відмінили.

Напередодні видання The Wall Street Journal написало, що МВФ заморозив співпрацю з Україною, зокрема виплату траншів в межах чинної програми. Причиною цього були названі судові процеси навколо ПриватБанку та ймовірність того, що колишні власники можуть повернути над ним контроль. За даними видання, у МВФ прагнуть, аби українська влада активніше домагалася повернення коштів, які Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели з ПриватБанку напередодні його націоналізації.

Своєю чергою, в уряді зазначили, що МВФ не заморожував співпраці з Україною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті