Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Чутки про замороження співпраці МВФ з Україною не відповідають дійсності – Гончарук

Чутки про замороження співпраці МВФ з Україною не відповідають дійсності – Гончарук

Щоденно уряд підтримує зв’язок із МВФ і продовжує обговорення трирічної програми співпраці

Чутки про замороження співпраці МВФ з Україною не відповідають дійсності – Гончарук
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук
Фото: УНІАН

Чутки про замороження співпраці України з Міжнародним валютним фондом  не відповідають дійсності. Про це під час представлення  проекту державного бюджету на 2020 рік до розгляду парламентом у другому читанні повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, передає кореспондент Mind.

«Я кожен день зустрічаю в засобах масової інформації якісь маніпулятивні  статті, історії про те, що нібито  хтось прийняв рішення, заморозив програму і так далі, і тому подібне. Це не відповідає дійсності. У нас абсолютно нормальний робочий процес з колегами з МВФ», – сказав Гончарук.

Він підкреслив, що у українського уряду є ціла низка задач, які необхідно виконати і, «звичайно, … колеги з МВФ хочуть бути упевнені в тому, що Україна, як держава буде   робити все від неї залежне, щоб  стягнути кошти, які були втрачені платниками податків, українськими, для вирішення ситуації з проблемними банками. Тому  і ця робота також ведеться в достатній мірі».

«Чутки про те, що програма заморожена, МВФ відмовився, це просто маніпуляції, яким не слід вірити. Переговори, робота триває. Ми щодня на телефоні з нашими колегами», – зазначив прем'єр-міністр.

В свою чергу міністр фінансів Оксана Маркарова додала, що вона не вперше веде перемовини з МВФ і може констатувати, що «процес рухається дуже конструктивно, швидше, ніж це було, наприклад, … в минулому році, швидше, ніж це було три роки тому, коли ми обговорювали програму», – сказала міністр.

При тому вона зазначила, що наразі триває обговорення довгострокової програми співпраці України з МВФ, яка триватиме три роки.

«Якщо в минулому році у нас  зайняло з моменту ініціації до моменту підписання домовленості на рівні менеджменту більше ніж чотири місяці, то зараз ми рухаємося досить швидко, враховуючи що ми обговорюємо досить комплексну трирічну програму», – cказала міністр.

Як раніше писав Mind із посиланням на ЗМІ, МВФ відклав надання грошей Україні. Президент Зеленський, на думку фонду, має більш агресивно домагатися повернення виведених коштів із понад 100 банків.

Також нагадаємо, що  у травні 2018 року Єврокомісія схвалила рішення про започаткування нової програми макрофінансової допомоги Україні. У вересні було підписано меморандум, а вже в грудні минулого року Україна отримала перший транш кредиту на суму 500 млн євро.

Наприкінці жовтня Маркарова заявила, що Україна виконала уже 11 з 12 умов для отримання другого траншу макрофінансової допомоги від Європейського Союзу і сподівається на її отримання після виконання останньої вимоги вже до кінця 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті