Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Пекін «мовчки» диверсифікує свої резерви, щоб зменшити залежність від долара – аналітики

Пекін «мовчки» диверсифікує свої резерви, щоб зменшити залежність від долара – аналітики

Крім того, Китай активно скорочує свої запаси казначейських облігацій США

Пекін «мовчки» диверсифікує свої резерви, щоб зменшити залежність від долара – аналітики
фото www.flickr.com/photos/andy_n/4685572830

Китай поступово диверсифікує свої резерви, щоб зменшити  свою залежність від найбільшої в світі резервної валюти. Про це повідомляє CNBC.

В нещодавньому звіті ANZ Research йдеться про те, що триваюча торгова напруженість у відносинах з США «збільшила ризик фінансового роз’єднання». Білий дім за повідомленнями розглядав певні обмеження на американські інвестиції в Китай, такі як виключення китайських акцій з американських бірж.

Згідно з прогнозом ANZ, Пекін управляти цим ризиком шляхом диверсифікації своїх валютних резервів в інші валюти, а також завдяки нарощуванню своїх «тіньових резервів».

«Хоча Китай як  раніше виділяє більшу долю своїх валютних резервів в долари… темпи диверсифікації в інші валюти, ймовірно, прискорюватимуться в майбутньому», – зазначається у звіті.

Доля долара в іноземній валюті КНР станом на червень становила близько 59%.

Хоча точний розподіл валютних резервів Китаю в різних валютах невідомий, ANZ вважає, що він включає британський фунт, японську єну та євро.

Тим часом Пекін поступово скорочує свої запаси казначейських облігацій США, в якій він активно інвестував – Китай був найбільшим іноземним утримувачем до червня, коли його обійшла Японія. Як повідомляється, з моменту свого піку в 2018 році Кит скоротив свої активи на $88 млрд за останні 14 місяців.

 Між тим, Пекін продовжує розширяти обсяги закупок золота,  його офіційні золоті запаси тримаються на рекордних рівнях в 1959,5 тонн.

Нагадаємо: минулого місяця адміністрація Трампа розпочала розгляд способів обмеження притоку капіталу в Китай.

Також повідомлялося, що США включили до чорного списку провідні китайські стартапи перед торговими переговорами, до чорного списку потрапило 28 компаній.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті