ОБСЄ: Парламентські вибори в Білорусі пройшли з порушеннями демократії і прав людини

ОБСЄ: Парламентські вибори в Білорусі пройшли з порушеннями демократії і прав людини

Вибори не відповідали міжнародним стандартам

ОБСЄ: Парламентські вибори в Білорусі пройшли з порушеннями демократії і прав людини
фото DR

Міжнародні спостерігачі на парламентських виборах в Білорусі, що пройшли в неділю, 17 листопада, заявили, що вибори викликали сумніви в об'єктивності виборчого процесу, передає Deutsche Welle.

«На дострокових парламентських виборах в Білорусі основних свобод не було дотримано, а об'єктивність виборчого процесу не була належним чином гарантована», – до такого висновку дійшли міжнародні спостерігачі в заяві щодо підсумків виборів.

Спеціальний координатор ОБСЄ Маргарета Седерфельд в понеділок, 18 листопада, в Мінську заявила, що вибори не відповідали важливим міжнародним стандартам демократичних виборів. За її словами, спостерігачі відзначили загальне нехтування основоположними свободами самовираження, зборів і асоціацій. До того ж велика кількість кандидатів подали заявки на участь у виборах, але їх участь обмежили.

«У державі, де повноваження і незалежність парламенту обмежені, а свободи як виборців, так і кандидатів обмежують, існує небезпека перетворення парламентських виборів на формальність», – підкреслила Седерфельд.

На думку спостерігачів, після минулих виборів було вжито певних зусиль щодо зміни виборчого законодавства, але ніяких конкретних кроків білоруська влада не зробила.

За час виборчої кампанії було зафіксовано 731 порушення, а з дільниць був видалений кожен третій спостерігач.

За словами представника ОБСЄ Корієн Йонкер, під час спостереження місія зітштовхнулася з прогалинами і невідповідностями у виборчому праві, проблемами у сфері реєстрації політичних партій, проведення громадських заходів і кримінального переслідування за наклеп.

Офіційна явка на виборах склала 77,22%, проте спостерігачі з цим не згодні. «Ми здійснювали тотальне спостереження на 9 з 110 округів. Як мінімум в 5 округах вибори не відбулися – тобто явка там не перевищила 50%», – заявили представники кампанії. Найбільша різниця між офіційною явкою і явкою, зафіксованою спостерігачами, становить 35% – на одному з округів в Могильові.

Представники кампанії «Право вибору» відзначили, що зафіксовані ними порушення ляжуть в основу скарг в ЦВК про невизнання підсумків виборів, які збираються подати як мінімум 9 кандидатів у депутати.

За підсумками виборів, до парламенту не пройшов жоден опозиційний кандидат. Явка склала 77,22%, що на 3% вище за показник виборів 2016 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті