Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Українські банки звітуватимуть США про рахунки американських компаній

Українські банки звітуватимуть США про рахунки американських компаній

FATCA в Україні: американці більше не зможуть ховати свої гроші в українських банках, а українських бізнесменів застерігають від роботи з недобросовісними контрагентами

Українські банки звітуватимуть США про рахунки американських компаній
Фото: Shutterstock

З 16 листопада в Україні почав діяти закон «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA). Відтепер українські банки раз на рік передаватимуть в контролюючі органи США інформацію про рахунки американських платників податків.

«Фахівці закон FATCA сприймають як принцип, що всі передають інформацію США. Тоді як США не обмінюються нею ні з ким» – прокоментувала положення закону юрист ILF Ганна Стебаєва в інтерв’ю для Mind.

FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act) допомагає уряду США контролювати оплату податків з доходів за кордоном.

Відтепер українські банки раз на рік повинні передавати інформацію про американських платників податків безпосередньо до контролюючих органів США.

Україна звітуватиме про всі рахунки американських осіб та компаній, кінцевими бенефіціарами яких є хоча б одна особа з американським громадянством.

Зокрема, такий звіт включатиме в себе інформацію про стан рахунку, загальну валову суму надходжень від продажу майна, дані про відсотки за депозитами, тощо.

Експертка наголосила, що український бізнес не повинен відчути жодної різниці в роботі з американськими партнерами, за винятком контрагентів, що використовують українські банки для ухиляння від сплати податків у США. При виявленні співпраці з такими особами та компаніями, укладені угоди може бути визнано недійсними, а українську сторону можуть притягти до судового процесу та відмовити в отриманні американської візи.

Багато експертів вважають, що ратифікація  FATCA в Україні – перший крок щодо подальшого введення в Україні CRS (Common Reporting Standard) – міжнародної системи обміну податковою та фінансовою інформацією, говорить Стебаєва.

Як повідомляв Mind, 29 жовтня 2019 року парламент ратифікував угоду України з США щодо поліпшення податкових правил. Ратифікація спонукала прийняти законопроекти про зміни у Податковому кодексі та законах. 

30 жовтня парламент ратифікував угоди про уникнення подвійного оподаткування між урядом України з урядами Малайзії, Республіки Кіпр та урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті