Малайзія закликає оприлюднити всі свідчення про аварію рейсу МН17
В МЗС країни заявляють, що не можна робити висновки про винуватість когось без їх вивчення

Малайзія закликає оприлюднити всі свідчення про аварію на сході України літака рейсу МН17 і не вважає за можливе робити висновки про винність когось без їх вивчення. Про це заявив в четвер глава МЗС королівства Сайфуддін Абдулла, передає «Інтерфакс».
«Малайзія рішуче налаштована. Ми хочемо, щоб всі докази були оприлюднені і щоб будь-яка зацікавлена сторона могла мати можливість досліджувати ці свідоцтва в рамках розслідування», – сказав він на прес-конференції в Москві.
Абдулла підкреслив, що Малайзія не прийматиме рішення про те, щоб покласти провину на будь-який бік «до тих пір, доки не будуть досліджені абсолютно всі свідчення».
Нагадаємо: пасажирський Boeing -777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 чоловік, всі вони загинули.
У травні 2018 року міжнародна слідча група заявила, що ЗРК «Бук», який збив літак, прибув з російської військової частини.
Міжнародна слідча група переконана, що самохідна вогнева установка, зенітний ракетний комплекс «Бук», використаний для запуску ракети, належав до 53-ї Зенітної ракетної бригади підрозділу збройних сил РФ, дислокованій у Курську. Дослідники дійшли цього висновку після проведення широкомасштабного порівняльного аналізу.
Справи підозрюваних у збитті рейсу МН17 малайзійських авіаліній будуть розглядатись в рамках національної юрисдикції Нідерландів.
В червні цього року Служба безпеки України (СБУ) оголосила підозри фігурантам справи про збиття Боїнга-777 рейсу МН-17 над Донбасом. Підозри оголошені громадянам РФ Ігорю Гиркину, Сергію Дубинському і Олегу Пулатову та українцю Леоніду Харченку. Імена цих підозрюваних фігурують в доповіді слідчої групи Bellingcat, яка вийшла напередодні офіційної прес-конференції слідчої групи. Всього в доповіді перераховано 12 осіб, трьох з них вже немає в живих.
Згідно з повідомленням, це не всі підозрювані і наразі триває досудове розслідування.
Раніше цього місяця слідство у справі про катастрофу пасажирського літака Boeing, збитого ракетою в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, виступило з новими звинуваченнями щодо Росії і сепаратистів на сході України. Міжнародна слідча група (JIT) опублікувала записи перехоплених розмов, які вели лідери сепаратистів і високопоставлені російські чиновники і військові.
З розмов випливає, що лідери збройного угруповання «Донецька Народна Республіка» (ДНР) підтримували контакти з російськими урядовцями щодо російської військової підтримки. У числі цих лідерів були Олександр Бородай, самопроголошений «прем'єр-міністр», і обвинувачений Ігор Гіркин, самопроголошений «міністр оборони». Вони спілкувалися з Сергієм Аксьоновим, керівником Криму, призначеним російською стороною, і Владиславом Сурковим, високопоставленим чиновником російського уряду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].