Малайзія закликає оприлюднити всі свідчення про аварію рейсу МН17

Малайзія закликає оприлюднити всі свідчення про аварію рейсу МН17

В МЗС країни заявляють, що не можна робити висновки про винуватість когось без їх вивчення

Малайзія закликає оприлюднити всі свідчення про аварію рейсу МН17
фото www.flickr.com/photos/147355394@N07/37070837843

Малайзія закликає оприлюднити всі свідчення про аварію на сході України літака рейсу МН17 і не вважає за можливе робити висновки про винність когось без їх вивчення. Про це заявив в четвер глава МЗС королівства Сайфуддін Абдулла, передає «Інтерфакс».

«Малайзія рішуче налаштована. Ми хочемо, щоб всі докази були оприлюднені і щоб будь-яка зацікавлена ​​сторона могла мати можливість досліджувати ці свідоцтва в рамках розслідування», – сказав він на прес-конференції в Москві.

Абдулла підкреслив, що Малайзія не прийматиме рішення про те, щоб покласти провину на будь-який бік «до тих пір, доки не будуть досліджені абсолютно всі свідчення».

Нагадаємо: пасажирський Boeing -777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 чоловік, всі вони загинули.

У травні 2018 року міжнародна слідча група заявила, що ЗРК «Бук», який збив літак, прибув з російської військової частини.

Міжнародна слідча група переконана, що самохідна вогнева установка, зенітний ракетний комплекс «Бук», використаний для запуску ракети, належав до 53-ї Зенітної ракетної бригади підрозділу збройних сил РФ, дислокованій у Курську. Дослідники дійшли цього висновку після проведення широкомасштабного порівняльного аналізу.

 Справи підозрюваних у збитті рейсу МН17 малайзійських авіаліній будуть розглядатись в рамках національної юрисдикції Нідерландів. 

В червні цього року Служба безпеки України (СБУ) оголосила підозри фігурантам справи про збиття Боїнга-777 рейсу МН-17 над Донбасом. Підозри оголошені громадянам РФ Ігорю Гиркину, Сергію Дубинському і Олегу Пулатову та українцю Леоніду Харченку. Імена цих підозрюваних фігурують в доповіді слідчої групи Bellingcat, яка вийшла напередодні офіційної прес-конференції слідчої групи. Всього в доповіді перераховано 12 осіб, трьох з них вже немає в живих.

Згідно з повідомленням, це не всі підозрювані і наразі триває досудове розслідування.

Раніше цього місяця слідство у справі про катастрофу пасажирського літака Boeing, збитого ракетою в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, виступило з новими звинуваченнями щодо Росії і сепаратистів на сході України. Міжнародна слідча група (JIT) опублікувала записи перехоплених розмов, які  вели лідери сепаратистів і високопоставлені російські чиновники і військові.

З розмов випливає, що лідери збройного угруповання «Донецька Народна Республіка» (ДНР) підтримували контакти з російськими урядовцями щодо російської військової підтримки. У числі цих лідерів були Олександр Бородай, самопроголошений «прем'єр-міністр», і обвинувачений Ігор Гіркин, самопроголошений «міністр оборони». Вони спілкувалися з Сергієм Аксьоновим, керівником Криму, призначеним російською стороною, і Владиславом Сурковим, високопоставленим чиновником російського уряду.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло