Захворіло у світі
12,934,317
Померло у світі
569,697
Вилікувалось у світі
7,139,985
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Україна піднялася на 5 позицій у рейтингу найбажаніших паспортів світу

Україна піднялася на 5 позицій у рейтингу найбажаніших паспортів світу

В лідерах рейтингу – західноєвропейські країни

Україна піднялася на 5 позицій у рейтингу найбажаніших паспортів світу
фото Shutterstock

Український паспорт зайняв 75-те місце в рейтингу громадянств країн світу, який щороку складають експерти міжнародної консалтингової компанії Henley & Partners і Гронінгенского університету – одного з найстаріших вузів Нідерландів.

При цьому порівняно з попереднім роком Україна піднялася в рейтингу на 5 сходинок, передає vgolos.com.ua.

При розрахунку якості громадянства укладачі рейтингу враховують десятки факторів, серед яких масштаб економіки, рівень освіти і добробуту населення, тривалість життя, розвиток людського потенціалу, громадський порядок і стабільність в державі, кількість країн, в які громадянин даної країни може в'їхати без візи, а також кількість країн, в яких він має право вільно жити і працювати.

Перше місце вже кілька років поспіль в рейтингу займає Франції, яка набрала 83,5% з можливих 100%. За нею йдуть Німеччина та Нідерланди. Франція випередила їх за рахунок вищого показника в можливостях для громадян жити і працювати в інших країнах.

У п’ятірку лідерів увійшли Данія, Норвегія, Швеція та Ісландія. Великобританія за рік піднялася на три позиції і зараз перебуває на 8-му місці (80,3%). Але невизначеність  щодо Brexit може істотно погіршити позицію країни в рейтингу.

США займають 25-е місце, поступаючись країнам Євросоюзу в можливості жити і працювати в інших країнах без необхідності отримання візи.

Країни, які дозволяють іноземцям отримати громадянство в обмін на інвестиції, перебувають на верхніх сходинках рейтингу. Австрія займає 12-е місце з показником 79,7%. Мальта за рік піднялася з 23-го на 16-е місце (77,6%), Кіпр – з 25-го на 21-е (75,3%). Чорногорія, яка нещодавно почала прийом заявок на участь у новій інвестиційній програмі, займає 64-е місце (40,9%).

Російський паспорт зайняв 62-ге місце.

Найнижче всіх у рейтингу – громадянства Сомалі, Афганістану і Південного Судану.

Загалом  рейтинг громадянств країн світу охоплє 159 держав.

Більше про переваги різних громадянств у матеріалі «Індекс паспортів: з яким громадянством найлегше мандрувати по світу без віз?»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті