Російського хакера Лісова засудили у США до 4 років позбавлення волі

Російського хакера Лісова засудили у США до 4 років позбавлення волі

Росіянин повинен виплатити штраф у розмірі $50 000, а також $480 000 як відшкодування збитку особам, які постраждали від його

Російського хакера Лісова засудили у США до 4 років позбавлення волі
фото www.flickr.com/photos/64227347@N02/6238711153

Федеральний суд Південного округу штату Нью-Йорк засудив російського програміста Станіслава Лісова, який визнав раніше свою провину в змові з метою здійснення хакерських атак, до чотирьох років тюремного ув'язнення. З урахуванням відбутого під вартою терміну він вийде на свободу через чотири або п'ять місяців. Про це повідомляє ТАСС.

Суддя Валері Капроні заявила, що росіянина «засуджують до 48 місяців тюремного ув'язнення». Вона погодилася зменшити цей термін на 15% «за хорошу поведінку» Лісова, а також врахувала той факт, що він раніше вже провів в ув'язненні в Іспанії і США близько трьох років. Після виходу з в'язниці він, «найімовірніше, буде депортований» у Росію, сказала Капроні.

Суддя заявила, що росіянин повинен виплатити штраф у розмірі $50 000, а також $480 000 як відшкодування збитку особам, які постраждали від його дій.

Як пояснив журналістам один із захисників росіянина Джордж Грассо, Лісов проведе у в'язниці «від чотирьох до п'яти місяців». Інший адвокат програміста Аркадій Бух зазначив, що Лисов, швидше за все, буде депортований до Росії «навесні 2020 року» і «возз'єднається з сім'єю!». Він не виключив, що процес депортації може затягнутися.

«Ми вважаємо це великою перемогою, – сказав Бух про вирок. – Виходить, що клієнт майже відсидів свій термін».

Захисник зазначив, що Лісов, найімовірніше, не має тих коштів, які розраховує стягнути з нього суд, однак це не повинно позначитися на термінах звільнення.

Грассо перед винесенням вироку повідомив судді, що у Лісова, якому зараз 34 роки, було важке дитинство. За словами адвоката, росіянин, будучи дитиною, жив в Чеченській Республіці, «у віці шести років він з сім'єю втік від ісламських фундаменталістів». Сім'я Лісова, за словами адвоката, була «дуже бідна». Грассо зазначив, що багато осіб, знайомі з його клієнтом, «дають йому дуже позитивні характеристики». Захист представив суду листи даних осіб.

Грассо також загострив увагу на тому, що в тюрмі в Іспанії, де спочатку тримали Лісова, «умови були негуманними». Як розповів суду сам Лісов, в даній пенітенціарній установі йому «дозволяли телефонувати рідше, ніж іншим в'язням». Крім того, за словами росіянина, у в'язниці не було гарячої води. Він також пообіцяв «ніколи більше не ступати на цей жахливий шлях і запам'ятати цей суворий урок».

Суддя зазначила, що бере до уваги всі ці фактори, а також ту обставину, що росіянин вже довгий час знаходиться в розлуці з сім'єю.

Перед винесенням вироку вона також поцікавилася, чи були у Лісова будь-які зв'язки з російськими державними структурами. Представник прокуратури заявив, що «відомості про такі зв'язки відсутні». Як пізніше пояснили журналістам адвокати, в ході розгляду дана тема не порушувалася. У справі росіянина також немає позначок, що вказують на те, що він надав будь-яку значиму допомогу слідству.

Нагадаємо: Лісов був заарештований Іспанії в січні 2017 року і екстрадований до США в січні 2018 року. У лютому поточного року росіянин визнав свою провину по одному з двох пунктів звинувачення, який стосується змови з метою кібератак. Влада США звинуватила Лісова в створенні шкідливої ​​програми NeverQuest для крадіжки банківських даних і особистої інформації. Спочатку йому могло загрожувати тюремне ув'язнення тривалістю до 35 років.

За даними прокуратури, за допомогою NeverQuest хакери намагалися викрасти мільйони доларів. Як стверджує влада США, Лісов в період з червня 2012 по січень 2015 року брав участь у створенні NeverQuest, а також управлінні комп'ютерною мережею, яку застосовували для поширення вірусу.

Нагадаємо: днями Генеральною прокуратурою України в результаті успішної співпраці з Федеральним Бюро Розслідувань (ФБР) Сполучених Штатів Америки завершено процедуру екстрадиції громадянина Литовської Республіки до США. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло