Захворіло у світі
19,474,377
Померло у світі
723,348
Вилікувалось у світі
11,801,476
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
Saudi Aramco виключила із свого ІРО найбільші світові банки

Saudi Aramco виключила із свого ІРО найбільші світові банки

Підтримувати первинне розміщення акцій на біржі в Ер-Ріяді будуть HSBC, NCB і Samba Capital

Saudi Aramco виключила із свого ІРО найбільші світові банки
фото фото www.flickr.com/photos/103634774@N04/23702494313

Саудівська Аравія відсунула на другий план міжнародні банки, які консультували нафтового гіганта Saudi Aramco щодо ІРО, звернувшись до місцевих фінустанов з метою продажу акцій. Про це пише The New Arab.

Витративши роки на виконання своєї ролі в ІРО компанії, банки, в тому числі JPMorgan, Morgan Stanley, Bank of America, Citigroup, Credit Suisse та інші «глобальні координатори», повинні будуть подавати свої заявки через HSBC.

Вибір британського HSBC в цьому плані виглядає логічно, оскільки цей банк активно працює на фінансовому ринку Саудівської Аравії і має частку в Saudi British Bank – однієї з найбільших кредитних організацій королівства.

HSBC, NCB Capital і Samba Capital залишились єдиними трьома глобальними координаторами, які контролюють замовлення інвесторів.

Нагадаємо: 17 листопада Саудівська Аравія оцінила свою державну нафтову компанію в суму від $1,6 трлн до $1,71 трлн. За висновками експертів, при оцінці по нижній межі нафтовий гігант не зможе провести найбільше в історії IPO і побити рекорд Alibaba.

Розміщення акцій Saudi Aramco вважають ключовим елементом амбітного плану наслідного принца Vision 2030, який передбачає диверсифікацію залежної від нафти економіки. Саудівська влада неодноразово заявляла, що IPO стане найбільшим в історії: саму компанію вони оцінювали в $2 трлн і розраховували залучити на біржі $60 млрд.

Як повідомлялось, Saudi Aramco планує продати 1,5% своїх акцій або близько 3 млрд акцій в орієнтовному діапазоні від 30 ріалів до 32 ріалів ($ 8-8,5 за папір). Остаточний обсяг розміщення стане відомий 5 грудня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті