Захворіло у світі
19,861,683
Померло у світі
731,349
Вилікувалось у світі
12,115,825
Захворіло в Україні
81,957
Померло в Україні
1,922
Вилікувалось в Україні
44,359
Saudi Aramco розкрила деталі свого ІРО

Saudi Aramco розкрила деталі свого ІРО

Компанія запропонує роздрібним інвесторам до 0,5% своїх акцій, збір заявок почнеться 17 листопада

Saudi Aramco розкрила деталі свого ІРО
фото фото www.flickr.com/photos/103634774@N04/23702494313

Найбільша нафтова компанія Saudi Aramco запропонує роздрібним інвесторам до 0,5% своїх акцій в ході IPO. Компанія опублікувала проспект емісії, але не розкрила, скільки акцій збирається розмістити і за якою ціною, передає Forbes.

Saudi Aramco опублікувала проспект емісії перед своїм IPO, яке стане найбільшим в світі. Документ складається з 658 сторінок, проте в ньому майже немає подробиць про майбутній вихід компанії на біржу. Зокрема, Saudi Aramco не уточнила, скільки акцій планує розмістити і за якою ціною.

У проспекті зазначається, що роздрібним інвесторам планується запропонувати до 0,5% капіталу компанії. Скільки зможуть придбати інституціональні інвестори, не уточнюється. З документа також випливає, що збір заявок почнеться 17 листопада. Для приватних інвесторів він триватиме до 28 листопада, а для інституціональних – до 4 грудня. Ціну розміщення компанія пообіцяла назвати 5 грудня.

За новими правилами Saudi Aramco не зможе проводити додатковий лістинг акцій протягом півроку після початку торгів на біржі, йдеться в проспекті. Компанія заявила, що держава не зможе продавати акції протягом року після початку лістингу. Однак це не стосуватиметься угод з іноземними урядами або стратегічними інвесторами.

IPO Saudi Aramco має відбутися через майже чотири роки після того, як наслідний принц королівства Мухаммед ібн Салман Аль Сауд оголосив про плани зробити компанію публічною в рамках свого плану позбавити економіку країни від залежності від нафти. Розміщення кілька разів відкладалося, в основному, через питання до достовірності оцінки бізнесі Saudi Aramco в $ 2 трлн, про яку спочатку заявив принц. Однак після сталася цього літа зміни керівництва міністерства енергетики Саудівської Аравії процес підготовки до IPO відновився.

Раніше цього місяця Саудівське управління по ринку капіталу схвалило часткове публічне розміщення акцій нафтової компанії Saudi Aramco.

Публічне розміщення пройде на саудівській біржі Tadawul. Пропозиція буде складатися з продажу частини акцій, що належать державі.

Як повідомлялось, Китай може інвестувати від $5 млрд до $10 млрд в державну нафтову компанію Saudi Aramco в ході ІРО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті